Specjalistyczna flota do transportu popiołów lotnych

Bioeko Grupa TAURON poszerza kompetencje wyspecjalizowanego operatora Ubocznych Produktów Spalania (UPS). Spółka powiększyła posiadaną flotę o cztery zestawy ciągników siodłowych z naczepami typu autocysterna do przewozu popiołów lotnych.

- Zakup czterech autocystern jest istotnym etapem budowania profesjonalnej floty transportowej. Jest to również krok w budowaniu bezpieczeństwa pracy bloków energetycznych i uniezależnianie się Grupy TAURON od operatorów zewnętrznych – podkreślił Andrzej Grela, prezes zarządu Bioeko Grupa TAURON.

Pojazdy te są wykorzystywane do transportu popiołów lotnych pochodzących z kotłów konwencjonalnych i fluidalnych TAURON Wytwarzanie oraz TAURON Ciepło. Popioły te są sprzedawane lub zagospodarowywane, np. poprzez wykorzystanie w zakładach górniczych w profilaktyce przeciwpożarowej.

Zakupione cysterny mają możliwość przewiezienia powyżej 250 tys. ton popiołów rocznie.

Pod koniec 2018 roku Spółka podpisała umowy dotyczące sprzedaży i zagospodarowania ubocznych produktów spalania i produktów powstałych w wyniku procesu odsiarczania spalin z bloku energetycznego 910 MW. Umowy te przewidują, że po uruchomieniu nowego bloku w Jaworznie, Bioeko przejmie pełną odpowiedzialność za powstałe tam popioły lotne, żużle oraz gipsy.

jpg 11,3 MB 6000x4000 pikseli

1 / 3

DSC00642.jpg

13.03.2019

Pobierz (11,3 MB)
0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.