Prezes TAURONA wyróżniony za działania na arenie międzynarodowej

Statuetka „Bursztyn Polskiej Energetyki” trafiła w tym roku do Filipa Grzegorczyka, prezesa zarządu TAURON Polska Energia. Nagroda przyznawana jest za skuteczne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki i energetyki w kraju i za granicą.

- Grupa TAURON mocno angażuje się w działania, dzięki którym polski sektor elektroenergetyczny ma szansę zostać lepiej zrozumianym w Europie i na świecie. Wiemy, że transformacja sektora energetycznego jest nieunikniona. Jednak jest ona procesem, który wymaga czasu i pieniędzy, a radykalne rozwiązania mogą negatywnie odbić się na bezpieczeństwie dostaw energii, pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw oraz sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych – mówi Filip Grzegorczyk.

W minionym roku prezes TAURONA m.in. w Madrycie, Rzymie, Brukseli i Strasburgu przekonywał unijnych polityków i ekspertów do konieczności sprawiedliwej transformacji obszarów górniczych oraz potrzeby wprowadzenia rynku mocy w Polsce, a także odpowiedzialnego podejścia do polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Na spotkaniu zorganizowanym w październiku w Brukseli przez dziennik Politico oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej, Grzegorczyk mówił o tym, że transformacja sektora energetycznego jest procesem, który wymaga czasu i pieniędzy. Podkreślał, że radykalne rozwiązania mogą negatywnie odbić się na bezpieczeństwie dostaw energii, pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw oraz sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych.

Podobnie w listopadzie podczas debaty zorganizowanej przez PKEE w Strasburgu z udziałem Jerzego Buzka, przewodniczącego komisji przemysłu, badań naukowych i energii Parlamentu Europejskiego oraz Anny Colucci z Dyrekcji Generalnej ds. Energii (DG Energy) prezes Grzegorczyk przekonywał, że Polska popiera ambitne cele polityki energetyczno-klimatycznej UE, ale chce je osiągnąć własną drogą. Jak mówił, tylko przy tym założeniu transformacja będzie efektywna i społecznie akceptowalna.

Statuetka „Bursztyn Polskiej Energetyki 2019” została wręczona podczas uroczystej gali kończącej obrady pierwszego dnia Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego odbywającego się w Gdańsku.

MINI-IMG_7931x.jpg

jpg 429,4 kB 1920x1220 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.