Bodziak na start. TAURON z kolejną akcją prorodzinną

Bodziak na start to najnowsza inicjatywa TAURONA skierowana do pracowników, którzy zostali rodzicami. Akcja stanowi element projektu Rodzinna MegaMoc organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który w tym roku trwa w TAURONIE przez cały tydzień.

- Bodziak na start to symboliczna inicjatywa, która ma przede wszystkim dawać pracownikom pewność, że TAURON jest firmą przyjazną rodzinom. Od kilku już lat sukcesywnie wdrażamy koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą a życiem prywatnym - mówi Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Rodziny, który przypada 15 maja, Grupa TAURON przedłużyła na cały tydzień. Z tej okazji w firmowym intranecie została uruchomiona specjalna Strefa rodzica. Dzięki niej pracownicy w jednym miejscu mogą wymieniać się informacjami o ciekawych miejscach, w których można spędzić czas z dziećmi.

Dodatkowo w firmie zorganizowano wykład psychologa, psychoterapeuty i dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Magdaleny Sękowskiej, która opowiadała o tym, jak wzmacniać poczucie wartości u dzieci i być dobrym rodzicem. Wykład transmitowany był „na żywo” aż w 40 lokalizacjach.

Wsparcie dla pracujących rodziców

To nie jedyne działania prorodzinne prowadzone w TAURONIE. Od trzech lat funkcjonuje program „Mama pracuje” skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie.

Kobiety przystępujące do programu mają możliwość podjęcia obowiązków służbowych poza miejscem zatrudnienia w ramach telepracy, czy też skorzystania z indywidualnego rozkładu czasu pracy w zależności od charakteru zadań realizowanych na danym stanowisku.

Spółki Grupy TAURON wspierały także pracujących rodziców w trudnej sytuacji podczas strajku nauczycieli, umożliwiając swoim pracownikom przyjście do pracy z dziećmi i organizując im pokoje zabaw wraz z opieką w godzinach pracy rodziców.

tauron.jpg

Rozmiar 1,3 MB 3008x2832 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.