TAURON zasili elektronicznego giganta

Kontrakt na budowę zasilania wewnętrznego w fabryce LG Chem w Biskupicach Podgórnych to kolejny etap jednego z największych projektów inwestycyjnych na południu Polski. Trzecia część inwestycji realizowana przez TAURON obejmuje położenie 34 km kabla SN, 10 km światłowodu oraz postawienie 142 słupów oświetleniowych. Koniec prac jest zaplanowany na styczeń 2020 roku.

Koreański potentat w branży elektronicznej, LG Chem Energy, powierzył TAURON Dystrybucji Serwis wykonanie kolejnego etapu realizacji inwestycji w Biskupicach Podgórnych.

- Z LG Chem Energy współpracujemy już drugi rok. Po długich negocjacjach handlowych podpisaliśmy kontrakt na prace związane z doprowadzeniem zasilania do trzech budynków przyszłej fabryki, czyli drugiego etapu rozbudowy kompleksu. W zakresie zleconego zadania było wykonanie linii kablowych SN, ułożenie światłowodu do komunikacji między poszczególnymi halami produkcyjnymi oraz oświetlenia zewnętrznego z oprawami w technologii LED – mówi Krzysztof Kaźmierski, dyrektor ds. sprzedaży w TDS.

TAURON Dystrybucja Serwis, po zrealizowaniu tego kontraktu, rozpoczął współpracę przy przygotowaniu zasilania placu budowy oraz infrastruktury podziemnej dla trzeciego etapu rozbudowy.

W zakresie głównych aspektów nowy kontrakt jest niemalże identyczny jak poprzedni, choć o zupełnie innej skali. W sumie przy realizacji zlecenia zostaną ułożone 34 km kabla SN, 10 km światłowodu oraz postawione 142 słupy oświetleniowe. Koniec prac jest przewidziany na styczeń 2020 roku.

- Przy tak dużym kontrakcie oraz tak silnej konkurencji to naprawdę wielki sukces. Oprócz samej oferty, inwestorzy zobaczyli w nas firmę godną zaufania, realizującą powierzone zadania w terminie, oferującą specjalistyczną oraz kompleksową usługę – podkreśla dyrektor Krzysztof Kaźmierski. – Podobne zlecenia realizujemy również dla innych dużych inwestorów w Polsce – dodaje.

TAURON Dystrybucja Serwis S.A. w 2018 roku zmienił profil działalności na stricte sprzedażowy. W portfolio firmy znajdują się usługi elektroenergetyczne, oświetleniowe oraz innowacyjne produkty e-mobility.

Obecnie oprócz produktów, które klienci Spółki już znają, takich jak realizacja zadań związanych z przebudową infrastruktury elektroenergetycznej, budowa zasilania dla obiektów będących własnością inwestora, prowadzenie eksploatacji stacji SN/nN, wprowadzono innowacyjne produkty, które wpisują się w trendy i oczekiwania rynku, takie jak budowa stacji ładowania aut elektrycznych czy audyty energetyczne. Do majątku Spółki należy infrastruktura oświetleniowa w ponad sześciuset gminach na terenie działania Grupy TAURON, która konsekwentnie jest modernizowana oraz wyposażana w produkty tworzące infrastrukturę smart city.

IMG_20180628_123112.jpg

Rozmiar 71.5 kB 1024x768 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.