Energetycy interweniowali 200 razy w związku z intensywnymi opadami

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, energetycy TAURONA w okolicach Tarnowa interweniowali wczoraj prawie 200 razy, usuwając uszkodzenia sieci energetycznej spowodowane intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi burzami.

Najwięcej pracy Pogotowie Energetyczne miało w Małopolsce, gdzie opady są najbardziej intensywne. Pracownicy Taurona usuwali przede wszystkim z linii energetycznych powalone drzewa, które przewracały się ze względu na podmokły teren. W rejonie Dąbrowy Tarnowskiej drzewo przewróciło się na sieć niskiego napięcia w miejscu, gdzie jest ok 2 metry wody. Zdarzało się także, że drzewa łamały słupy. Sporo pracy energetycy mają także ze względu na podtopienia urządzeń m.in. zalane przyłącza kablowe i skrzynki energetyczne. Na zalanych ulicach zdarzały się także wyłączenia stacji transformatorowych.

Energetycy przygotowali agregaty prądotwórcze do wykorzystania, gdyby sytuacja powodziowa się pogorszyła. W pełnej gotowości są także brygady energetyków wyposażonych w specjalistyczny sprzęt w postaci podnośników, koparek i dźwigów. Wszystkie te działania są związane z zapewnieniem bezpieczeństwa klientom spółki oraz zabezpieczeniem infrastruktury energetycznej.

Aktualnie w okolicach Tarnowa wyłączonych jest 55 klientów (5 – Dąbrowa Tarnowska, 50 – Wadowice Dolne). Są to miejsca, gdzie stan wody jest najwyższy. Pozostałe wyłączenia mają charakter przejściowy i uszkodzenia są usuwane na bieżąco. Przy usuwaniu awarii na obszarze Małopolski aktualnie zaangażowanych jest około 100 pracowników pogotowia energetycznego.

Małopolska1.jpg

Rozmiar 164,4 kB 1024x768 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.