Uśmiech na dwóch kółkach

Podaruj dzieciom uśmiech na dwóch kółkach! Dołącz do akcji Taurona i Fundacji Wielka radość na małych kółkach.

Z okazji 76. Tour de Pologne Tauron i Fundacja Wielka radość na małych kółkach wyremontują 76 rowerów i ofiarują je dzieciakom z ubogich rodzin. – W domach, gdzie pieniędzy nie starcza od pierwszego do pierwszego, rower nie jest rzeczą pierwszej potrzeby. Wielu nastolatków marzy o swoich własnych dwóch kółkach. Dzięki ludziom dobrej woli, a teraz również Tauronowi, mamy szansę spełnić te marzenia – mówi Dominik Kowalik, założyciel Fundacji Wielka radość na małych kółkach.

Jeśli chcesz dołączyć do akcji „Uśmiech na dwóch kółkach”, ofiaruj rower, który bezużytecznie stoi w twoim garażu lub piwnicy. – Szukamy pojazdów na kołach do 24 cali włącznie, takich pierwszokomunijnych. Na nie zapotrzebowanie jest największe. – wyjaśnia Kowalik. – Nie pogardzimy jednak większymi, jeśli są w dobrym stanie oraz zupełnie małymi dla dzieciaków cztero- czy pięcioletnich – dodaje.

Rowery zbierane będą w najbliższy weekend w trzech miastach:

- w Krakowie w piątek (19.07.2019 r.) w godz. 15-19, na parkingu przed Tauron Areną Kraków przy ul. Lema 7,

- w Katowicach w sobotę (20.07.2019 r.) w godz. 10-14 na parkingu przy ul. Widok 19,

- we Wrocławiu w niedzielę (21.07.2019 r.) w godz. 10-14 na parkingu przy ul. Sudeckiej 95-97.

Do włączenia się w akcję zachęca Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia - Nasi pracownicy tłumnie stawiają się na malowaniu szpitali, rozwijają kluby sportowe, pomagają bocianom i jeżom. Tauron to firma pełna energii, a ta najszerszym strumieniem płynie z ludzkich serc, stąd rekomendujemy każdemu, kto ma niepotrzebny rower do wsparcia Fundacji „Wielka radość na małych kółkach”. Rower to maszyna wytwarzająca szczęście, ma ono dwojakie pochodzenie: jedno to wysiłek. Po forsownych ćwiczeniach w ciele rozlewa się czysta przyjemność. Drugim źródłem szczęścia jest podarunek. Jeśli widzisz, że bicykl z Twojego garażu, czy spod wiaty tylko się kurzy raduj się tym, że dla kogoś będzie on czystą frajdą – mówi Zimnoch.

W rowerach może brakować osprzętu, mogą być lekko odrapane. Fundacja wymieni hamulce, linki, dzwonki, opony. Umyje je i, jeśli będzie taka potrzeba, doda nowych kolorów. – Ważne, by pojazd nie miał trwałej korozji. Z przerdzewiałą ramą nic nie zrobimy, taki rower stwarza zagrożenie, więc nie przekażemy go dalej – tłumaczy Dominik Kowalik.

Fani kolarstwa już odliczają dni do rozpoczęcia 76. Tour de Pologne. W tym roku trasa kolarskiej ligi mistrzów pokrywa się z obszarem działania Grupy TAURON – oficjalnego sponsora wyścigu. - Na mecie każdego z odcinków trasy Tauron przygotował moc niespodzianek i atrakcji, z których będą mogli skorzystać wszyscy kibice kolarstwa. – mówi Łukasz Zimnoch.

png 109,3 kB 2271x2271 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.