Wielkie emocje na szosie

Rusza 76. wyścig Tour de Pologne. TAURON Polska Energia jest oficjalnym sponsorem wyścigu i klasyfikacji górskiej. Miliony klientów firmy już wypatrują kolarzy. Ich przejazd emocjonuje fanów tej dyscypliny sportu z całego kraju. Trasa wyścigu wiedzie przez tereny zasilane w energię elektryczną przez TAURON.

Decydującymi momentami wyścigu powinny być etapy górskie z metami Kościelisku i Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczną nowością jest podjazd pod Kocierz z ponad 20 procentowym nachyleniem. To na tych etapach mogą nastąpić największe przetasowania w rywalizacji.

Tour de Pologne to fenomen napędzający zainteresowanie kolarstwem w całym kraju. Rower jest lubianym i bardzo powszechnym środkiem transportu dla wielu z nas. Dojeżdżając na dwóch kółkach do pracy czy szkoły omijamy korki, nierzadko też wsiadamy na jednoślad wybierając się na zakupy czy na wycieczki turystyczne. Rower to zdrowie, energia ciała i ducha, stąd też bierze się wspieranie tego projektu przez TAURON.

- Tour de Pologne to esencja współczesnego sportu, jaki chcielibyśmy rozwijać i wspierać w Polsce. Z jednej strony wyścig ten jest na najwyższym światowym poziomie, z drugiej strony to popularyzacja kolarstwa jako sportu powszechnego w bardzo atrakcyjny sposób – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia -  Dla kibiców tegorocznego wyścigu przygotowaliśmy wiele atrakcji w strefie Mój TAURON. Będzie można spróbować swoich sił na rowerach elektrycznych, odbyć podróż przez wirtualną rzeczywistość, skorzystać z fotobudki oraz innych wydarzeń i niespodzianek dla całej rodziny – dodaje prezes TAURONA

Zapraszamy do naszych stref na finiszach kolejnych etapów Tour de Pologne:

  • 3 sierpnia - w Krakowie,
  • 4 sierpnia - w Katowicach,
  • 5 sierpnia - w Zabrzu,
  • 9 sierpnia - w Bukowinie Tatrzańskiej.

Z okazji 76. Tour de Pologne Tauron i Fundacja Wielka radość na małych kółkach remontują 76 rowerów, dostarczonych przez mieszkańców Krakowa, Katowic i Wrocławia. Po naprawie rowery zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. 

Jeśli nie masz jeszcze naszego serwisu obsługowego Mój TAURON, aktywuj go na miejscu i korzystaj z niespodzianek! Zapraszamy!

Mój TAURON to nowoczesny i bezpłatny serwis obsługowy. Dzięki niemu masz dostęp do wszystkich swoich spraw 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z serwisu możesz korzystać równie łatwo na komputerze, tablecie czy smartfonie. Gdziekolwiek jesteś, możesz jednym kliknięciem zapłacić rachunki za prąd i gaz. Możesz także w prosty sposób podać stan licznika i otrzymać informacje o aktualnych ofertach specjalnych i promocjach.

jpg 634,1 kB 1200x823 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.