Uśmiech na dwóch kółkach – rowery trafiły do dzieci

TAURON  i Fundacja "Wielka radość na małych kółkach" przekazały 10 rowerów i cztery hulajnogi Domowi Aniołów Stróżów z Katowic. Rowery pochodzą ze zbiórki, która była prowadzona w lipcu przez TAURON. Darowizna jest częścią akcji „76 rowerów na 76. Tour de Pologne”.

Ofiarowane pojazdy zostały naprawione przez Fundację „Wielka radość na małych kółkach”. Akcję podsumowuje Dominik Kowalik z Fundacji. - Każdy rower to inna historia. Najlepszą częścią naszych działań jest to, że stykają się dający i potrzebujący, i obie strony mają z tego olbrzymią frajdę. Każdy rower, który trafia w nasze ręce, jest rozkręcany na części pierwsze, dokładnie czyszczony i smarowany. Wymieniamy, co trzeba: opony, klocki hamulcowe czy linki; czasem też rowery są malowane. Staramy się dodać fajne elementy, żeby całość cieszyła oko. Pojazdy zyskują więc kolorowe dzwonki, owijki czy inne nietypowe ozdoby - wymienia Dominik Kowalik. 

Karolina Pełka, Kierownik Socjoterapeutycznego Klubu Młodzieżowego Domu Aniołów Stróżów cieszy się z podarunku. - Rowery będą użytkowane na co dzień przez naszych podopiecznych. W sąsiedztwie naszej siedziby mamy ścieżkę rowerową, która prowadzi do Parku Śląskiego. Już dziś mogę zapewnić, że nasi podopieczni korzystać będą z podarunku do końca października, a może i dłużej - zapewnia Karolina Pełka. 

My, energetycy, lubimy działać konkretnie i czuć, że dzięki naszym działaniom świat staje się choć odrobinę lepszy. Kilka tygodni temu zdecydowaliśmy o organizacji zbiórki używanych rowerów. Odzew był duży. Teraz naprawione rowery trafiły do tych, którym sprawią frajdę. Remont kolejnej partii rowerów trwa. Do końca roku, zgodnie ze zobowiązaniem, przekażemy 76 rowerów - wyjaśnia Łukasz Zimnoch rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" już od 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami z Katowic i okolic. Obecnie we wszystkich trzech placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży i ich rodzin. Podopieczni codziennie uczestniczą w zajęciach odbywających się w świetlicach, klubach i na podwórkach dzielnic, gdzie mogą liczyć na wsparcie wychowawców.

Fundacja "Wielka radość na małych kółkach", jest młodą organizacją pozarządową, która swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży. Od początku skupia się na pomocy podopiecznym MOPR oraz wychowankom domów dziecka. Fundacja zbiera nieużywane rowery, remontuje je i przekazuje dzieciom z niezamożnych rodzin i domów dziecka.

jpg 261,1 kB 1354x798 pikseli

1 / 1

rower.jpg

05.08.2019

Pobierz (261,1 kB)
0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.