Hojny dar dla potrzebujących

Papier, zeszyty, notatniki, pisaki i długopisy, piórniki, plecaki i książki, płyny do mycia, szampony i pieluchy… to tylko część podarunków, jakie znalazły się w darze od pracowników TAURON dla wychowanków Domu Aniołów Stróżów. Trwająca dwa miesiące zbiórka, została zorganizowana pod hasłem „Pomagamy do kwadratu”, w ramach programu wolontariatu pracowniczego w Grupie TAURON.

- Nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje, w których mają szansę nieść pomoc innym. Często słyszymy, że ludzie pomogą, kiedy widzą konkretną potrzebę. Tak właśnie wygląda nasza współpraca z Domem Aniołów Stróżów, otrzymujemy prośbę o konkretną pomoc i reagujemy zachęcając do niej naszych pracowników - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. - Wolontariat pracowniczy w Grupie TAURON aktywnie rozwijamy od ponad dwóch lat. W jego ramach stawiamy w głównej mierze na inicjatywy oddolne, które ulepszają życie otoczeniu, w jakim działają spółki Grupy - dodaje Grzegorczyk. 

Wszystkie zebrane podarunki trafiły 24 września do oczekujących na nie małych odbiorców w pierwotnej siedzibie stowarzyszenia czyli na katowickim Załężu. Obecnie Dom Aniołów Stróżów prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci, a także programy uliczne i poradnię rodzinną. W śląskich pogórniczych i pohutniczych dzielnicach biedy codziennie pod ich opieką pozostaje blisko 130 dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" już od 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami z Katowic i okolic. Obecnie we wszystkich trzech placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży i ich rodzin. Podopieczni codziennie uczestniczą w zajęciach odbywających się w świetlicach, klubach i na podwórkach dzielnic, gdzie mogą liczyć na wsparcie wychowawców.

- Aby zmieniać świat i realizować naszą misję współpracujemy z wieloma instytucjami publicznymi, mediami oraz biznesem. Prowadzimy lub uczestniczymy również w licznych akcjach i wydarzeniach, które pomagają nam zbierać fundusze na prowadzoną działalność. Cieszymy się, że wśród naszych przyjaciół jest także Grupa TAURON, której pracownicy wsparli nas po raz kolejny. Z serca za tą pomoc dziękujemy - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

W sierpniu br. TAURON  i Fundacja "Wielka radość na małych kółkach" przekazały 10 rowerów i cztery hulajnogi Domowi Aniołów Stróżów. Rowery pochodziły ze zbiórki, która była prowadzona w lipcu przez TAURON. Darowizna była częścią akcji „76 rowerów na 76. Tour de Pologne”.

plakat_20wolontariat_20100x70_20www.jpg

Rozmiar 932,9 kB 2222x1817 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.