Sportowe święto młodych piłkarzy

Już po raz drugi młodzi piłkarze z południowej Polski zmierzą się w wielkim turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. W październiku w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich blisko tysiąc zawodników w wieku od 8 do 10 lat walczyć będzie o medale oraz udział w losowaniu nagrody specjalnej. Wielki finał turnieju odbędzie się 14 listopada w TAURON Arenie Kraków.

- Organizujemy turnieje takie jak „TAURON Energetyczny Junior Cup”, aby promować sport oraz zaszczepić u najmłodszych ducha zdrowego współzawodnictwa, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Zeszłoroczna edycja była wielkim sukcesem, więc bardzo się cieszę, że drużyny znów się spotykają. - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia – Dajemy w ten sposób młodym piłkarzom z południa Polski okazję, aby wzajemnie się poznawać i sprawdzać swoje możliwości. Zawodnicy i ich rodziny to nasi klienci i członkowie lokalnych społeczności, których jesteśmy częścią. To z nimi chcemy współpracować. – dodaje prezes Grzegorczyk.

Eliminacje odbędą się: 8 października 2019 r. na Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie, 9 października w Hali Orbita we Wrocławiu i 10 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich. Weźmie w nich udział 40 ośmioosobowych drużyn z Małopolski i po 30 z województwa śląskiego i dolnośląskiego. Każda z nich rozegra po cztery dziesięciominutowe mecze. Do Wielkiego Finału zakwalifikuje się po 8 drużyn z każdej części turnieju eliminacyjnego. Uczestnicy Wielkiego Finału wezmą udział w losowaniu nagrody głównej. To ogromne emocje dla młodych zawodników, ich rodziców i całej Grupy TAURON.

Tegoroczne rozgrywki są kontynuacją rozpoczętej w zeszłym roku inicjatywy „100 drużyn na 100 lecie niepodległości Polski”. – Chcemy, aby coroczne spotkania młodych ludzi towarzyszyły obchodom Święta Niepodległości w naszej części kraju. – dodaje Grzegorczyk.

Turniej odbywa się w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”. W 2019 jego zwycięzcami byli GLKS Rudawy (w kategorii: rocznik 2009), KS Zakopane (rocznik 2010), Zaborze Zabrze (rocznik 2011). Patronami turnieju są Minister Sportu i Turystyki, Minister Energii oraz wojewodowie województw Małopolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego.

TAURON Energetyczny Junior Cup (4).jpg

Rozmiar 751,3 kB 1857x1068 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.