Świąteczne wsparcie dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Prawie 50 pracowników Grupy TAURON zaśpiewało najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Już dziś profesjonalnie nagrane i wydane w formie pendrive-ów świąteczne utwory trafiły wraz z upominkami na szpitalne i hospicyjne sale oddziałów dla dzieci. TAURON i Fundacja ISKIERKA, podczas przekazania prezentów zapowiedziały szereg działań wspierających Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w tym remont dziecięcego Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii.

Zajęci na co dzień rozliczeniami za energię, tabelami z danymi, kontaktami z klientami i mnóstwem innych spraw pracownicy TAURONA spotkali się w niecodziennych okolicznościach - w profesjonalnym studiu nagraniowym „Radia eM” w Katowicach i wspólnymi siłami zaśpiewali dla dzieci. A wszystko po to, by w czasie Świąt Bożego Narodzenia dodać otuchy tym, którzy potrzebują jej najbardziej - chorym dzieciom i ich rodzinom.

- Każdego dnia nasi pracownicy dbają o zaopatrzenie klientów w energię elektryczną, podłączają kolejne obiekty do sieci, a w przypadku potencjalnej awarii, są w pełnej gotowości do akcji. To duża odpowiedzialność – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. -  Jesteśmy również firmą zakotwiczoną w naszym otoczeniu, a w Święta Bożego Narodzenia pamiętamy szczególnie o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. W tym roku, w tym szczególnym czasie pragniemy być myślą z najmłodszymi w szpitalach, hospicjach, domach dziecka – dodaje prezes Grzegorczyk.

W ramach wolontariatu pracowniczego do inicjatywy zgłosiły się zarówno panie, jak i panowie, a wśród nich księgowe i księgowi, specjalistki i specjaliści m.in. ds. komunikacji, prawnych, eksploatacji sieci, a także elektroenergetycy, monterzy i wielu innych fachowców.

W ramach przedsięwzięcia nagranych zostało 10 najbardziej znanych i lubianych kolęd i pastorałek, takich jak „Przybieżeli do Betlejem” czy „Cicha Noc”.

- Atmosfera w trakcie nagrań była bardzo pozytywna. Świadomość, że jesteśmy tu po to, by zrobić coś dla najbardziej potrzebujących była jak doładowanie akumulatorów. Dało nam to wiele radości, którą razem z ciepłem płynącym z kolęd chcemy przekazać chorym dzieciom i ich bliskim – podkreśla Grzegorz Pikuliński, specjalista w zespole komunikacji w TAURON Polska Energia, który z zamiłowania jest muzykiem. To właśnie pod jego okiem odbywały się nagrania. Jak wyjaśnił, na początku odbył się swego rodzaju kasting, aby poszczególne osoby przyporządkować według predyspozycji wokalnych do odpowiednich utworów. W kolejnym etapie dokonano podziału na duety, tercety i chór, a następnie wykonano aranżację muzyczną.

Pracownicy, którzy wzięli udział w projekcie, zrobili to bez wynagrodzenia. Dodatkowe informacje na temat przedsięwzięcia, a także filmik z przebiegu nagrania, można obejrzeć na dedykowanej projektowi stronie: https://www.tauron.pl/tauron/o-tauronie/tauron-dla-otoczenia/megamoc-koledowania

Wsparcie dla małych pacjentów i ich rodziców

W celu poprawy komfortu hospitalizacji małych pacjentów Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii TAURON i Fundacja ISKIERKA podejmą w najbliższych miesiącach szereg inicjatyw. - Do końca marca 2020 roku na Oddziale specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy kilka atrakcji. Zorganizujemy bal karnawałowy, a także warsztaty terapeutyczne dla ich rodziców. Wszystko po to, by wesprzeć małych pacjentów i ich rodziców w trudnym dla nich czasie pobytu w szpitalu  - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes zarządu Fundacji Iskierka.

Na Oddziale przeprowadzone zostaną także prace remontowo-modernizacyjne, których efekty poprawią komfort hospitalizacji małych pacjentów oraz warunki pracy personelu medycznego. Ostatni remont Fundacja prowadziła na tym Oddziale w 2014 roku.

Tym razem zostanie m.in. powiększona świetlica do prowadzenia zajęć edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, wyremontowane zostaną dwie łazienki, a kuchnia, gabinet psychologa i sala rehabilitacyjna zostaną przeniesione. Dodatkowo zostaną utworzone: gabinet do badań USG, nowa sala pobytu dziennego oraz pokój rozmów lekarzy z rodzicami przy dyżurce pielęgniarskiej.

koledy2.jpg

jpg 276,0 kB 1875x1251 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.