Wielka radość na dwóch kółkach – finał akcji przekazywania rowerów dla dzieci

Wycieczki rowerowe oraz zajęcia poprawiające koordynację ruchu, a także przygotowujące do uzyskania karty rowerowej – tak najczęściej wykorzystywane są jednoślady, które TAURON i Fundacja "Wielka radość na małych kółkach" przekazały dotychczas placówkom wychowawczym i edukacyjnych z Katowic. W piątek, 13 grudnia, przekazanych zostało ostatnich 17 sztuk. W sumie, od sierpnia do różnych organizacji opiekuńczych trafiło 76 rowerów i hulajnóg.

- Wykorzystujemy rowery i hulajnogi bardzo intensywnie. Najczęściej dzieci jeżdżą na nich na wycieczki po mieście i okolicach, mamy tu w pobliżu park i tam często bywamy. Rowery wykorzystujemy także podczas zajęć na boisku, których celem jest rozładowanie napięcia, bo bywa, że dzieci przychodzą do nas ze szkoły czy z domu mocno rozdrażnione. Mamy też sporo podopiecznych, dla których jazda na rowerze była dotychczas czymś nieosiągalnym, tutaj uczą się tej umiejętności i daje im to dużą frajdę. Rowery znakomicie sprawdzają się również do ćwiczeń koordynacji ruchowo-wzrokowej u dzieci – powiedziała Daria Mejsner, wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów. W sierpniu część rowerów i hulajnóg trafiła właśnie do tej organizacji.

TAURON wraz z Fundacją „Wielka radość na małych kółkach” zorganizowali akcję zbierania używanych rowerów w połowie bieżącego roku. Zebrane wśród pracowników Grupy, a także od wielu innych darczyńców pojazdy zostały naprawione i odświeżone przez pracowników Fundacji, którzy nadali im nowy, atrakcyjny wygląd.

- Darczyńcy stanęli na wysokim poziomie – wiele rowerów było praktycznie nowych. Niezależnie od stanu, wszystkie przeszły gruntowny przegląd. Niektóre rozstały rozkręcone do najmniejszej śrubki, wymieniliśmy im zużyte części, pojazdy zostały wymyte i odświeżone, a także upiększone. Cała akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, do tej pory dzwonią do mnie osoby, które chciałyby przekazać rower dzieciakom – powiedział Dominik Kowalik, prezes Fundacji „Wielka radość na małych kółkach”.

- Bardzo nas cieszy, że sprawiliśmy dzieciom tyle radości, a jeszcze bardziej, że ta akcja połączyła dobroczynność z ekologią. Rowery, które w jednych rodzinach nie były już potrzebne, trafiły tam, gdzie jeszcze będą długo wykorzystywane – powiedział rzecznik TAURONA, Łukasz Zimnoch.

Fundacja "Wielka radość na małych kółkach" jest młodą organizacją pozarządową, która swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży. Od początku skupia się na pomocy podopiecznym MOPR oraz wychowankom domów dziecka. Fundacja zbiera nieużywane rowery, remontuje je i przekazuje dzieciom z niezamożnych rodzin i domów dziecka.

Foto Astashow Studio (1).jpg

jpg 706,4 kB 1255x850 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.