Ekologiczny projekt TAURONA wkracza w decydującą fazę

„Zrób Zielony Zwrot z TAURONEM”, czyli proekologiczny projekt firmy, wkroczył w decydującą fazę. Trzy wyłonione w konkursie rodziny zmierzą się z wyzwaniami, które sprawdzą ich wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Koncern pokazuje, że „Zielony Zwrot” może zrobić każdy.

- „Rodzinny Challange – zrób Zielony Zwrot z TAURONEM” to proekologiczny konkurs, nawiązujący do zmiany kierunków strategicznych Grupy, które zakładają zwiększenie do ponad 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym TAURONA do 2030 roku. Teraz pokazujemy, że przy niewielkim wysiłku swoje nawyki może zmienić każdy – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Udział w konkursie można było zgłosić w listopadzie na facebookowym profilu TAURONA (https://www.facebook.com/tauronpolskaenergia/). Wystarczył film lub zdjęcie, z krótkim uzasadnieniem. Ze wszystkich zgłoszeń jury wybrało trzy najciekawsze zgłoszenia.

Teraz wybrane rodziny będą realizować proekologiczne wyzwania we własnych domach. Dla ułatwienia, każda z nich otrzymała inteligentne mierniki prądu i vouchery na zakup produktów „smart” z oferty TAURONA. W zależności od dotychczasowego wyposażenia, elektroniczne termostaty, czujniki otwarcia okien czy temperatury, pomogą im w znalezieniu oszczędności.

Challange nie koncentruje się jednak wyłącznie na ograniczaniu zużycia energii. Prowadzący sprawdzą też wiedzę na temat OZE czy segregacji śmieci.

Konwencja projektu przypomina reality show. Zmagania uczestników są emitowane na profilu TAURON Polska Energia na Facebooku w formie kilkuminutowych odcinków. Dzięki temu widzowie poznają rodziny, ich codzienne zachowania i przyzwyczajenia. Przy okazji sami zyskają wiedzę, jak zmienić nawyki na bardziej ekologiczne. W każdym z odcinków drużyny mierzą się z innymi zadaniami i wdrażają swój własny projekt oszczędnościowy.

Wszystkie konkurencje są punktowane, a rodzina, która osiągnie najlepszy wynik otrzyma dodatkowy voucher na kwotę 4 tys. zł na produkty ze sklepu smart.tauron.pl.

„Zielony Zwrot TAURONA” to projekt zakładający aktualizację kierunków strategicznych Grupy, które opierają się na rozwoju czystej energii.  Do 2025 r. planowane są inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie (dodatkowe 900 MW), farmy fotowoltaiczne (dodatkowe 300 MW) oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych. Do 2030 roku firma planuje zwiększenie udziału OZE w miksie energetycznym do ponad 65%.

1.png

png 192,8 kB 1109x620 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.