Magentowy Mikołaj dzieli się dobrą energią

Przedświąteczny tydzień był czasem szczególnie wytężonej pracy Magentowego Mikołaja. Prezenty, które z trudem mieściły się w pojeździe, trafiły do dzieci oraz osób starszych i schorowanych. Jednak same prezenty to nie wszystko. Najważniejsze były radość i uśmiechy oraz wspólnota i prawdziwe zaangażowanie w tworzenie świątecznej atmosfery.

Miniony weekend w Jaworznie upłynął pod znakiem wspólnego, radosnego oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Świąteczna kolejka, iluminacje na fasadzie Muzeum Miasta Jaworzna, fotobudka czy trzygodzinny pokaz rzeźbienia w lodzie to atrakcje, które cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Jednak centralnym miejscem przedświątecznego spotkania był specjalnie przygotowany, ogrzewany namiot, gdzie mali artyści z zapałem rysowali kartki świąteczne dla osób samotnych i chorych.

Najbardziej pomysłowe kartki i najpiękniejsze życzenia były wyświetlane na fasadzie muzeum, ku uciesze nie tylko małych twórców, ale wszystkich zebranych. Pierwsze 110 kartek zostało wręczonych podczas spotkania opłatkowego w jaworznickim Domu Pomocy Społecznej. Wszystkie kartki, jeszcze przed świętami, znajdą swoich odbiorców.

- TAURON to energia, dobra energia, którą chcemy się dzielić. Pamiętamy o tych najmłodszych, ale także o osobach starszych, często schorowanych i nierzadko samotnych. Pomysłem na rysowanie kartek i przekazanie ich osobom, którym sprawiają wiele radości, chcieliśmy uwrażliwić wszystkich na potrzeby innych i pokazać, że pomocą może być każdy najdrobniejszy gest zrobiony w kierunku innego człowieka – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

W tym roku Magentowy Mikołaj rozdał setki prezentów. Odwiedził domy dziecka, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, stowarzyszenia oraz domy pomocy społecznej. Pojawił się także, choć fizycznie zastępował go Tauronek, na oddziałach pediatrii i chirurgii dziecięcej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Wspólnie z policyjnym Sznupkiem, rozdali prezenty i dołożyli wszelkich starań, by na buźkach chorych dzieciaków zagościł uśmiech.

image000000.jpg

jpg 227,0 kB 1416x1062 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.