TAURON Arena Kraków rusza w przyszłość z nową energią

TAURON Polska Energia i krakowska Agencja Rozwoju Miasta postanowiły kontynuować przez kolejne cztery lata współpracę. Energetyczny lider dalej chce budować swoją markę w oparciu o obiekt. TAURON Arena Kraków to największy hala widowiskowo-sportowa w Polsce.

- Realizując strategię biznesową nie zapominamy o tym, jak ważne jest szeroko rozumiane otoczenie, w którym funkcjonujemy. Kraków to istotny punkt na naszej biznesowej mapie, dlatego bardzo cieszę się z tego, że w ten sposób zaznaczmy swoją obecność tutaj – podkreśla Filip Grzegorczyk prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Co równie dla nas istotne obiekt tętni życiem nie tylko w dniach spektakularnych koncertów czy emocjonujących wydarzeń sportowych. W tygodniu można tu jeździć na rolkach, rowerach BMX a zimą na łyżwach – dodaje prezes TAURONA.

TAURON jest sponsorem tytularnym obiektu od od 2015 roku. Od tamtej pory odbyło się w obiekcie ponad 900 wydarzeń światowego formatu, zarówno sportowych, jak i kulturalnych. W hali rozegrani m.in. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku.

Obiekt gości również uczestników patriotycznego projektu TAURON Junior Cup, w ramach którego każdego roku na piłkarskim boisku spotyka się sto dziecięcych drużyn z obszaru działania firmy.

- TAURON Arena Kraków to wizytówka naszego miasta. Jest liderem w Polsce, nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale przede wszystkim na liczbę i poziom odbywających się w niej imprez – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. - Od pięciu lat krakowska hala współtworzy historię miasta jako TAURON Arena Kraków. Wciąż czytam o kolejnych wydarzeniach, które odbędą się w TAURON Arenie Kraków i słyszę, że ktoś wybiera się do TAURON Areny na koncert, festiwal czy mecz reprezentacji Polski. Ta nazwa bardzo mocno zakorzeniła się w świadomości mieszkańców Krakowa i gości odwiedzających nasze miasto. Cieszę się, że przez kolejne lata nie będziemy musieli zmieniać przyzwyczajeń i nadal będziemy chodzić do TAURON Areny Kraków – dodaje.

W TAURON Arenie występowały światowej sławy gwiazdy sceny muzycznej m.in.: Bruno Mars, Sting, Aerosmith, Pearl Jam i wiele innych Odbywają się tu również wydarzeniach o charakterze religijnym – w lipcu 2016 roku papież Franciszek spotkał się w TAURON Arenie z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży.

TAURON Arena Kraków mieści się w odległości 4 km od Rynku Głównego w Krakowie, w otoczeniu Parku Lotników Polskich. Obiekt ma wielofunkcyjny charakter i jest wyposażony w sprzęt najnowszej generacji. 

Umożliwia to rozgrywanie na jego terenie zawodów w 18 dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Są to: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne. Wyposażenie sceniczne i multimedialne pozwala na organizację widowisk najbardziej wymagających pod tym względem artystów.

- Pięć lat temu, dzięki umowie sponsorskiej z TAURON Polska Energia, otrzymaliśmy wsparcie doświadczonej firmy, której marka przełożyła się na budowanie rozpoznawalności obiektu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z tak solidnym partnerem i jako sukces postrzegamy fakt, że będziemy ją mogli kontynuować – mówi Małgorzata Marcińska prezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie. – Jestem przekonana, że nasza współpraca jest wzorem znakomitej partnerskiej relacji biznesowej, w której obie strony zyskują wizerunkowo – podsumowuje.

Obiekt i jego otoczenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. ciągi piesze wyposażone są w obniżone krawężniki, a kasy biletowe mają obniżone lady oraz urządzenia interkomu przystosowane do komunikowania się na odpowiedniej wysokości.

Wewnątrz obiektu osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze specjalnie wydzielonych podestów zlokalizowanych w obrębie trybun, na których przewidziano miejsca na ustawienie wózków, a także zamontowano krzesełka dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Z kolei na fragmencie widowni zamontowano pętle iduktofoniczne, stanowiące elementy wspomagania słuchu, które umożliwiają osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.

IMG_7124.jpg

Rozmiar 11,5 MB 5184x3456 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.