Kolorowy bal karnawałowy

Szpitalna świetlica Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zamieniła się w salę balową, po to by leczone tu dzieci choć przez kilka godzin zapomniały o chorobie.

TAURON i Fundacja ISKIERKA zorganizowały dla podopiecznych tego oddziału bal karnawałowy. Było kolorowo i radośnie. - Wspólnie z TAURONEM organizujemy wiele inicjatyw dla podopiecznych tego oddziału. Niedawno zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie muzyczne, a tym razem spółka włączyła się również w organizację balu, po to by dać dzieciom i ich opiekunom dawkę dobrej energii, radości, odskoczni od szpitalnej prozy i wzmocnienia w trudnym procesie leczenia. To się udało: była muzyka, tańce, zabawy z animatorem, przebieranki i upominki dla podopiecznych. Dzieci były naprawdę radosne, po prostu było super – powiedziała Aneta Klimek-Jędryka, rzecznik prasowy Fundacji ISKIERKA.

Bal karnawałowy na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka to część projektu Kolorowa Zima z TAURONEM, w ramach którego TAURON razem z Fundacją ISKIERKA prowadzi szereg inicjatyw na rzecz podopiecznych GCZD. Przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy uczestniczyli w specjalnym projekcie, którego efektem była płyta z kolędami. Wraz z innymi podarunkami otrzymali ją wszyscy podopieczni Oddziału.

- Zabawa, śmiech, tańce pomagają przetrwać dzieciom trudny czas choroby i częstych wizyt w szpitalu – wyjaśnił Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. – Już teraz planujemy kolejne wspólne działania wspierające najmłodszych – dodał.

Fundacja prowadzi również działania o odmiennym charakterze, a wśród nich warsztaty terapeutyczne i dietetyczne. Ważnym elementem jej wspólnej z TAURONEM działalności są projekty modernizacyjne, z których ostatni w tym szpitalu odbył się w 2014 roku. Obecnie trwa kolejny remont, którego celem jest m.in. powiększenie przestrzeni i poprawa funkcjonalności oddziału, np. kuchni. - W międzyczasie bardzo zintensyfikowaliśmy projekt kulinarny „JedzOnko” związany z edukacją i promowaniem zdrowego oraz świadomego odżywiania dzieci, szczególnie w trakcie leczenia. A do tego potrzebne są odpowiednie warunki – dodała Aneta Klimek-Jędryka.

W ramach modernizacji będzie również powiększona m.in. świetlica do prowadzenia zajęć edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, zostaną wyremontowane dwie łazienki, przeniesiony gabinet psychologa i sala rehabilitacyjna. Dodatkowo zostanie utworzony nowy gabinet do badań USG, nowa sala pobytu dziennego oraz pokój rozmów lekarzy z rodzicami. Wszystkie te działania zostały zaplanowane na pierwszy kwartał 2020 roku.

84156970_793248744477542_2753085010377441280_n.jpg

Rozmiar 519,5 kB 2457x1842 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.