TAURON uczy najmłodszych o elektromobilności

TAURON zaprasza najmłodszych do zagrania w nową grę edukacyjną o elektromobilności „Mistrz e-auta”. Dzieci mogą wypróbować w niej swoje umiejętności w roli kierowcy samochodu elektrycznego. Grę, przygotowaną w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”, można znaleźć na platformie edukacyjnej edukacja.bezpieczniki.tauron.pl.

W grze „Mistrz e-auta” dzieci mogą wcielić się w kierowcę pojazdu elektrycznego i poćwiczyć reagowanie na różne sytuacje drogowe. Elektryczne auto można zasilić na stacji ładowania; zadaniem gracza jest również zbieranie baterii, które dodadzą pojazdowi energii.

- Celem tej gry jest przybliżenie najmłodszym tematu elektromobilności. Niskoemisyjny transport jest przyszłością motoryzacji, a w każdym większym mieście w Polsce planuje się kolejne lokalizacje stacji do ich ładowania. Nawet najmłodsze dzieci słyszą już o autach elektrycznych, a teraz, dzięki naszej grze, dowiedzą się na ten temat więcej - mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja.

Na platformie jest już siedemnaście gier dla najmłodszych, które uczą przez zabawę. Można w nich na przykład wcielić się w rolę energetyka, który musi dotrzeć do wioski, by naprawić zerwane linie i dostarczyć mieszkańcom prąd; w innej - należy zbudować największy słup linii wysokiego napięcia lub obwód elektryczny. Wszystkie gry zostały podzielone na moduły wiekowe, dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci.

Stawiamy na edukację

Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” od siedmiu lat udowadnia, że o elektryczności można mówić ciekawie, a nauka może stać się zabawą. Platforma e-learningowa poświęcona programowi ma już ponad 61 tys. zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce. Na platformie obecnie jest zarejestrowanych ok. 230 szkół i ponad 1600 nauczycieli. Platforma ma również część dedykowaną dla rodziców.

Filmy edukacyjne „Bezpieczników” mają na kanale YouTube już ponad 2,3 mln odsłon, jest to dowód, że trafiają w potrzeby uczniów i nauczycieli.

Najważniejszą częścią platformy są materiały edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli podczas lekcji o elektryczności. Dlatego filarem platformy są gotowe scenariusze dwunastu interaktywnych lekcji, opracowane dla szkół w podziale na poszczególne grupy wiekowe. Scenariusze wprowadzają nowy sposób nauki, są  pełne doświadczeń, zabaw, rysunków i quizów. Zostały również wzbogacone o filmy ułatwiające zrozumienie opisywanych w nich zjawisk. Dodatkowo filmy są dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

TAURON Dystrybucja włącza się w kształcenie najmłodszych również poprzez organizowanie w ciągu całego roku spotkań i wydarzeń z udziałem dzieci, gdzie odbywają się pokazy i zajęcia edukacyjne. W ubiegłym roku w różnych lokalizacjach odbyło się 18 takich spotkań, a uczestniczyło w nich ponad 15 tysięcy osób.

Program edukacyjny „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” realizowany jest przez spółkę TAURON Dystrybucja od 2013 roku, przekazując wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z prądu.

 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.