Pokochaj skrzynki na Walentynki

TAURON i katowicki Urząd Miasta przygotowali dla zakochanych walentynkową grę miejską. Wystarczy, że zakochani znajdą skrzynkę elektryczną z artystycznym graffiti w centrum Katowic, zrobią sobie zdjęcie na jej tle i odwiedzą stoisko firmy 14 lutego na katowickim Rynku.

W Katowicach trwa akcja „Moderna na skrzynkach”, zwracająca uwagę na problem dewastacji w przestrzeni publicznej i jednocześnie promująca architekturę miasta. Na skrzynkach elektrycznych powstają grafiki autorstwa Kacpra Mutke, związane z takimi wizytówkami miasta jak Kukurydze - symbol Osiedla Tysiąclecia, „kielichy” dworca kolejowego czy charakterystyczne detale architektury dwudziestolecia międzywojennego.

Czasem są to widoczne nawiązania, innym razem architektoniczny detal. Do tej pory gotowe są trzy skrzynki, które znaleźć można w pobliżu budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Raciborskiej 50, przy ul. Mikołowskiej (okolice sklepu Lewiatan) i przy ul. Słowackiego, na skrzyżowaniu z ul. Matejki.

Z akcją wiąże się też walentynkowa gra miejska. - Zapraszamy wszystkich tych, którzy mają swoją drugą połówkę, na poszukiwania w centrum Katowic pomalowanych przez artystę skrzynek elektrycznych. Każda para, która na tle takiego obiektu zrobi sobie zdjęcie, może liczyć na słodki poczęstunek na katowickim Rynku – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

TAURON przygotuje z tej okazji specjalne stoisko, które 14 lutego będzie można znaleźć na Rynku w Katowicach w godzinach 14-18.

Regulamin zabawy: znajdźcie mural, zróbcie sobie przy nim zdjęcie, dodajcie je na Instagram i opisz jako: #modernanaskrzynkach #tauron #katowice. Przyjdźcie na Rynek, pokażcie zdjęcie i odbierzcie poczęstunek (dwa ciastka i dwa x kawa/gorąca czekolada).

Akcja „Moderna na skrzynkach elektrycznych” jest elementem projektu KATOobywatel, realizowanego przez miasto od kwietnia 2018 roku.

Skrzynki.jpg

jpg 41.5 kB 1024x512 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.