Bezpieczniki TAURONA – doświadczenia i edukacja online

Już dziś o godz. 17 na profilu TAURONA na Facebooku, naukowcy z programu edukacyjnego "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka" zaproszą dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i odkrywania niezwykłego świata energii elektrycznej. Będą eksperymentować, badać, odpowiadać na pytania i bawić. Rodziców zainspirują do eksperymentów, które będzie można potem odtworzyć w domowych warunkach.

Doświadczenia przeprowadzone podczas lekcji online odpowiedzą między innymi na pytania czy kamień przewodzi prąd, lub czy uda się wytworzyć iskrę w prostym laboratorium? A wszystko to w interakcji z widzami i na monitorach domowych komputerów.

Pomysł na internetowe eksperymentowanie to kontynuacja działań edukacyjnych, jakie TAURON Dystrybucja prowadził w kończącym się właśnie roku szkolnym. W ostatnich miesiącach i trudnym okresie dla szkół, za pośrednictwem internetu spółka wspierała edukacyjnie nauczycieli, rodziców i dzieci.

- Dla szkół nasza inicjatywa edukacji za pomocą platformy e-lerningowej była niezwykle cenna. Po wprowadzeniu zdalnych lekcji, nauczycie szczególnie chętnie sięgali po gotowe scenariusze lekcji i pomoce dydaktyczne do realizacji lekcji online. W tym samym czasie, czyli od końca marca filmy edukacyjne spółki, zamieszczone na kanale youtube.com/TauronTV zostały odtworzone blisko 200 000 razy - mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja.

Działania edukacyjne TAURONA prowadzone są przede wszystkim na platformie programu „Bezpieczniki TAURONA” oraz na kanale YouTube. W obu tych miejscach można znaleźć filmy edukacyjne dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Dodatkowo na platformie znajdują się gotowe scenariusze lekcji, gry i zabawy dla uczniów. Część materiałów dostosowana jest do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

Wszystkie pomoce dydaktyczne są zgodne z podstawą programową wyznaczoną przez MEN i też dlatego zainteresowanie tą formą edukacji jest bardzo duże. Na platformie zarejestrowanych jest ok. 2100 nauczycieli i prawie 270 szkół z całej Polski.

Rejestracja w programie jest bezpłatna i dostępna dla nauczycieli z całej Polski. Adres platformy: https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/

D6153883-99A5-4FA2-AB93-5DBD409FE7E2.jpeg

Rozmiar 346.1 kB 1138x790 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.