Robert Lampert wygrał TAURON Speedway Euro Championship 2020

Brytyjczyk Robert Lambert wygrał czwartą rundę cyklu TAURON SEC i tym samym wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na Żużlu. Kibice zgromadzeni w toruńskiej Motoarenie byli świadkami emocjonującej rywalizacji.

Tegoroczna walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na Żużlu trwała do samego końca. Po emocjonujących zawodach w Toruniu mistrzowski tytuł wywalczył Robert Lampert. Na drugim miejscu podium cyklu TAURON SEC znalazł się Leon Madsen.

Przed rozpoczęciem zawodów w toruńskiej Motoarenie tylko dwa punkty dzieliły drugiego w tabeli, Leona Madsena od lidera klasyfikacji przed finałową rundą ­– Roberta Lamberta. 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną formuła tegorocznego TAURON SEC została zmieniona. W ramach cyklu rozegranych zostało pięć spotkań (wszystkie w lipcu) kolejno w Toruniu, Bydgoszczy, Rybniku, Gnieźnie i po raz drugi w toruńskiej Motoarenie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników i kibiców, wszystkie rundy cyklu przeprowadzone zostały w podwyższonym rygorze sanitarnym.

- Doświadczenia związane z pandemią koronawirusa sprawiają, że wspólne sportowe emocje są teraz dla nas szczególnie ważne. Dlatego cieszę się, że organizatorzy TAURON SEC przy naszym wsparciu nie poddali się i udało się zorganizować te zawody zarówno dla kibiców na trybunach, jak i przede wszystkim w domach przed telewizorami – ocenia Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Wyjątkowa nagroda dla zwycięzcy

Tegoroczny zwycięzca cyklu TAURON SEC 2020 otrzymał dodatkową nagrodę – niezwykłą mozaikę wykonaną ze zdjęć kibiców żużla. Zdjęcia nadesłane zostały przez kibiców w ramach zabawy zorganizowanej przez TAURON w mediach społecznościowych.  – Poprosiliśmy, by pokazali, że są z żużlowcami w tych trudnych chwilach. Przesyłali fotografie ze stadionów, na których odbywały się tegoroczny cykl TAURON SEC, ale i zdjęcia archiwalne. Na wszystkich widać gorący, żywiołowy doping – wyjaśnia Łukasz Zimnoch. – Mozaika to piękny wyraz sportowej solidarności. Kibicom dziękujemy za włączenie się w  naszą akcję – dodaje.

sec.jpg

jpg 102.4 kB 1024x512 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.