TAURON nagrodzony za aktywność na rynku zielonych certyfikatów

TAURON został nagrodzony za „największy wkład w rozwój systemu gwarancji pochodzenia w Polsce” oraz „największą aktywność na sesjach rynku zielonych certyfikatów” w konkursie „Platynowe Megawaty”, organizowanym przez Towarową Giełdę Energii.

„Platynowe Megawaty” za działalność w 2019 r. traktujemy przede wszystkim jako dowód na to, że procesy biznesowe związane z obrotem prawami majątkowymi są w TAURONIE bardzo dobrze zaplanowane i zorganizowane. Dzięki temu każdego dnia możemy oferować naszym klientom konkurencyjne ceny energii elektrycznej – mówi Tomasz Lender, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż. Koszt nabycia zielonych certyfikatów jest bowiem jednym z istotnych elementów ceny sprzedaży energii elektrycznej – dodaje wiceprezes TAURON Sprzedaż.

Nagroda przyznana Tomaszowi Piesiewiczowi z TAURON Sprzedaż pokazuje, że maklerzy spółki posiadają wysokie kwalifikacje, dzięki czemu mogą minimalizować  koszty skaładające się na ostateczną cenę energii elektrycznej oferowanej naszym klientom.

System zielonych certyfikatów, które są gwarancją pochodzenia energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, ​ jest jednym z funkcjonujących w Polsce mechanizmów wsparcia OZE.

Przedsiębiorstwa energetyczne, które sprzedają energię elektryczną do odbiorcy końcowego, są zobowiązane do wykazania się odpowiednią ilością zielonych certyfikatów lub w przypadku ich braku do uiszczenia tzw. opłaty zastępczej. W przeciwnym wypadku na przedsiębiorstwo energetyczne nakładana jest kara. Obowiązek ten wynika wprost z Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii.

Kliencki Zielony Zwrot

Warto również zaznaczyć, że nagroda dla TAURON Sprzedaż  za „największy wkład w rozwój systemu gwarancji pochodzenia w Polsce w roku 2019” powiązana jest z realizowaniem polityki Zielonego Zwrotu TAURONA. Działania te nastawione są zarówno na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, jak i oferowanie klientom bogatej gamy zielonych produktów i usług – wyjaśnia Tomasz Lender.

Jednym z takich produktów jest EKO Premium, który  gwarantuje 100 proc. ekologicznej energii. Ten produkt, powiązany bezpośrednio z zapewnieniem zielonych certyfikatów, cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, bo coraz więcej przedsiębiorstw zainteresowanych jest budowaniem swojej marki w oparciu o korzystanie z ekologicznych rozwiązań. Dotychczas z oferty skorzystały już takie przedsiębiorstwa jak Santander Bank Polska czy LOTTE Wedel. 

Sukces oferty EKO Premium opiera się na trzech filarach. Pierwszy to wyłączność. Klient ma pewność, że zakupiona przez niego porcja energii wytworzona w konkretnym odnawialnym źródle w ściśle określonym czasie nie będzie sprzedana nikomu innemu. Drugi to gwarancja pochodzenia energii udzielana przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii. Trzeci to możliwość wyboru źródła energii. Klient może zamówić w TAURONIE prąd wyprodukowany w elektrowniach wodnych lub wybrać energię z wiatru. 

PM.jpg

Rozmiar 67,5 kB 1024x512 pikseli

1 / 1

PM.jpg

07.08.2020

Pobierz jpg (67,5 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.