Patriotyzm na sportowo. Rusza trzecia edycja TAURON Junior Cup

Trzecia edycja TAURON Junior Cup rozegra się na boisku wirtualnym. Tym razem młodzi piłkarze z południowej Polski zagrają w popularną grę online. Zmiana formuły to konsekwencja pandemii koronawirusa i troski o zdrowie młodych piłkarzy i ich bliskich.

TAURON Junior Cup to turniej dla młodych piłkarzy, który na stałe już wpisał się w jesienny kalendarz sportowych imprez w południowej Polsce. Co roku w ramach obchodów Święta Niepodległości w turnieju rywalizują zespoły młodzików z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Do wojewódzkich eliminacji staje ponad tysiąc młodych sportowców, tak z wielkich metropolii jak i  niewielkich miejscowości z całego obszaru działalności TAURONA. Najlepsze drużyny wyłonione w turniejach eliminacyjnych spotykają się w wielkim finalne rozgrywanym w krakowskiej TAURON Arenie.

- TAURON Junior Cup to wydarzenie, dzięki któremu promujemy patriotyzm wśród najmłodszych. Finał imprezy zaplanowany jest na połowę listopada, w taki sposób świętujemy Dzień Niepodległości - – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. – TAURON Junior Cup od lat cieszy się cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku podczas krakowskiego finału, emocje były ogromne, a doping z trybun ogłuszający – wyjaśnia Łukasz Zimnoch.

Bezpiecznie w sieci

Tym razem, z uwagi na pandemię, turniej zmienił formułę, a zawodnicy spotkają się na wirtualnym boisku. TAURON Junior Cup zostanie zorganizowany w formie zawodów e-gamingowych. Eliminacje, w których udział weźmie ponad 4 tysiące młodych graczy, odbędą się on-line, na platformie jednej z najpopularniejszych gier – FIFA. Wielki Finał, do którego wejdzie 64 zawodników, zaplanowany jest na 14 listopada i odbędzie się tradycyjnie w TAURON Arenie Kraków.

- Pandemia koronawirusa nie ustępuje, kierując się więc troską o najważniejszych aktorów naszego turnieju, postanowiliśmy zorganizować turniej na boisku wirtualnym. Liczymy, że w ten bezpieczny sposób podtrzymamy tradycję naszych jesiennych sportowych spotkań, a nastolatkom mecze nawet w formule on-line dostarczą wielu pozytywnych emocji  – tłumaczy rzecznik TAURONA.

Każdy z uczestników, reprezentując swój klub sportowy w Wielkim Finale ma szansę nie tylko wygrać nagrody indywidualne, ale też finansowe dla swojego klubu. Radość ze zdobywanych bramek na ekranie będzie więc podwójna.

Do zawodów można zgłaszać się przez stronę internetową http://tauronjuniorcup.pl/.

Zapisy trwają do 21 września 2020 r.

Patronat nad imprezą objęli: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Ministerstwo Sportu.  

TAURON wspiera rozwój sportu

W ostatnich latach firma angażowała się w inicjatywy wspierające rozwój polskiego sportu tak w wymiarze zawodowym, jak i amatorskim, juniorskim i paraolimpijskim.

Od marca energetyczny lider wspiera Polską Ligę Siatkówki. W ramach współpracy nowe nazwy zyskały m.in. liga kobieca - TAURON Liga oraz męska - TAURON 1. Liga. Na początku roku koncern został również sponsorem tytularnym DUSZNIKI ARENY. Ośrodek ten jest ważnym punktem na mapie narciarstwa biegowego i biathlonu. To drugi obiekt, po TAURON Arenie Kraków, któremu patronuje firma. TAURON jest również sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych.

Od 2015 roku jest też sportowym partnerem Stowarzyszenia SIEMACHA. Dzięki zaangażowaniu TAURONA co roku organizowane są m.in. Juliada - krakowska olimpiada dzieci i młodzieży oraz Festiwal Talentów w Odporyszowie.

Rozmiar 4.2 MB

1 / 2

Audio

02.09.2020

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a 0 (4.2 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.