Niezwykły spektakl dla małych pacjentów. TAURON wspiera służbę zdrowia

Dwa oddziały Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zostaną wyremontowane przez Fundację ISKIERKA dzięki wsparciu TAURONA. Dla małych pacjentów przygotowano też wydarzenie specjalne we współpracy z Katowickim Klubem Wysokogórskim.

Pobyt w szpitalu to dla dziecka trudny czas, a dodatkowo pandemia utrudnia proces leczenia. By w tych podwójnie niesprzyjających okolicznościach choć na chwilę rozpogodzić małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia, Iskierka wraz z TAURONEM zamieniły fasadę szpitala w wielką scenę, na której kilkunastu wspinaczy z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego w specjalnych kostiumach Super Zwierzaków zjeżdżało na linach z dachu. Pukając do okien małych pacjentów,  animowali interakcje z dziećmi i ich opiekunami. Wsparcia wspinaczom udzielała załoga wozu strażackiego.

– Służba zdrowia to fundament poczucia bezpieczeństwa i solidaryzmu społecznego szczególnie w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Współpracując z Fundacją ISKIERKA staramy się sprawić, by pobyt dzieci w szpitalach stał się bardziej znośny, a na ich twarzach choć na chwilę zagościł uśmiech. Pandemia koronawirusa ograniczyła możliwości kontaktu dzieci z otoczeniem, stąd pomysł, aby małych pacjentów zaskoczyć swego rodzaju spektaklem za oknami – mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

– W sytuacji dużej niepewności i napięcia związanej z pandemią cieszy kontynuacja projektów z TAURONEM. Teraz w szczycie sezonu wirusowego nabrało to szczególnego znaczenia. Zaplanowaliśmy także działania integracyjne dla dzieci, które miejmy nadzieję uda się zrealizować w przyszłym roku. W czasie pandemii musimy się wykazywać kreatywnością i elastycznością, by realizować nasze działania statutowe –  dodaje Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

Fundacja ISKIERKA przy pomocy TAURONA prowadzi remont na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Kontynuowane będą prace remontowe IV piętra, na którym działania będą wykonywane etapami, tak by w jak najmniejszym stopniu wpływały na proces leczenia pacjentów.

Wielkie słowa uznania dla Fundacji ISKIERKA i partnera projektu Grupy TAURON za wsparcie remontu dziecięcych oddziałów onkologii oraz neurochirurgii. Cieszymy się, że po kilkumiesięcznej przerwie prace mogą ruszyć ponownie. Dzięki remontowi mali pacjenci, ich opiekunowie oraz nasz personel medyczny funkcjonować będą na co dzień w bardziej komfortowym otoczeniu, co pomoże w terapii i choć trochę ułatwi dzieciom trudny czas leczenia. Fundacja ISKIERKA po raz kolejny w istotny sposób wspiera nasz szpital. Teraz, w trudnym czasie pandemii, taka pomoc jest tym cenniejsza. Dobrze jest mieć takich przyjaciół – mówi Marian Kreis, dyrektor Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.Każdy etap prac będzie konsultowany z dyrekcją Szpitala, fundacja priorytetowo traktuje bowiem bezpieczeństwo pacjentów i personelu jednostki. Dotychczas ISKIERKA ze wsparciem TAURONA wyremontowała już w GCZD łazienki, pomieszczenie do rozmów lekarza z rodzicem, pracownię USG i salę rehabilitacyjną. Zaplanowano też prace remontowe w kuchni i malowanie wszystkich pomieszczeń z korytarzami.

Wcześniej  Fundacja organizowała zajęcia z arteterapii, spotkania edukacyjne i zabawy dla dzieci oraz ich opiekunów. Dzięki współpracy pomiędzy TAURONEM, a Fundacją ISKIERKA udało się także zrealizować wiele prospołecznych przedsięwzięć. Wiosną fundacja przekazała szpitalom z południowej Polski 40 tys. maseczek, a wcześniej pracownicy firmy nagrali dla małych pacjentów specjalną płytę z kolędami. Wspólnie udało się także pomalować sale szpitalne w trzech placówkach województw śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego, a nawet zorganizować prawdziwy bal karnawałowy dla dzieci leczonych na oddziale onkologicznym.

7F9063E6-7232-446A-8C02-717158BA1D7A.jpeg

Rozmiar 3.0 MB 4032x3024 pikseli

1 / 5

Foto

22.10.2020

Pobierz jpeg (3.0 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.