Oddaj krew z okazji Święta Niepodległości

TAURON i Zamek Królewski na Wawelu zachęcają od oddawania krwi w ramach obchodów „Tygodnia Patriotycznego”. Akcja rozpocznie się w poniedziałek 9.11.2020 r. Tego dnia na Wzgórzu Wawelskim pojawi się specjalny krwiobus. Krew będzie można oddać też w centrum krwiodawstwa. W zamian można liczyć na prezenty od TAURONA.

- Patriotyzm to przede wszystkim myślenie o innych i chęć niesienia pomocy. Dlatego tak cenne są te codzienne gesty, które niosą realną pomoc. Krwi nie da się wyprodukować, zachęcamy do włączenia się do tej szlachetnej akcji, bo to właśnie solidarność i empatia tworzą wspólnotę – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURONA. 

Akcja zaplanowana jest od 9 do 14 listopada, podczas obchodów „Tygodnia Patriotycznego”. W tych dniach wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie. Punkt będzie nieczynny jedynie 11 listopada, w Święto Niepodległości. Równocześnie 9 listopada w godz. od 10 do 15 na Wzgórzu Wawelskim pojawi się specjalny autokar, w którym wszyscy chętni będą mogli podzielić się krwią. Każdy, kto odda krew otrzyma pamiątkowe upominki.

- W tym szczególnym miejscu chcemy zwrócić uwagę, że patriotyzm to i nauka historii o daninie krwi, jaką przed laty składali Polacy, jak i oddawanie prawdziwej krwi potrzebującym. A w czasie pandemii potrzebna jest krew oraz osocze od ozdrowieńców CoVid-19. Prosimy wszystkich, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem, by zgłaszali się do ośrodków krwiodawstwa w Krakowie, jak i w całej Polsce – mówi Łukasz Guliński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Bezpieczna kultura

W ramach „Tygodnia Patriotycznego” TAURON wraz z Zamkiem Królewskim przygotował szereg bezpiecznych wydarzeń kulturalnych. W ramach wydarzenia młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach artystycznych on-line, na Facebooku organizowany jest też konkurs wiedzy o Wawelu. Chętni będą mogli wysłuchać także koncertu chopinowskiego.

- Jesteśmy dumni z tego, że wraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu po raz kolejny włączany się w obchody Święta Niepodległości. Dwa lata temu, w 100-lecie odzyskania niepodległości, wspólnie zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży konkurs „Listy do przyszłości”. Najlepszych sto prac złożonych zostało na Wawelu w kapsule czasu – mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Więcej informacji na temat koncertu, warsztatów artystycznych i konkursu historycznego oraz oddawania krwi w ramach „Tygodnia Patriotycznego” znajdują się na stronie www.wawel.krakow.pl.

Grafika.png

Rozmiar 314.1 kB 1024x512 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.