Oddali krew i pobiegli dla Niepodległej. TAURON podsumowuje akcje

Osiemdziesięcioro podopiecznych z domów dziecka w Krakowie, Tarnowie, Odporyszowie i Wrocławiu pokonało 102 kmZ powodu pandemii koronawirusa urządzenia, na których dzieci pokonały ten dystans pojawiły się w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie SIEMACHA. W ramach Tygodnia Patriotycznego udało się też zebrać w Krakowie ponad 245 litrów krwi.

- TAURON, mimo trwającej pandemii koronawirusa, bardzo aktywnie świętował 102. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. – W TAURONIE wierzymy, że współczesny patriotyzm w wymiarze gospodarczym nakłada na polskie firmy nie tylko obowiązek płacenia podatków w kraju, ale i aktywne zaangażowanie się w życie lokalnych społeczności wyjaśnia Zimnoch.

Pobiegli dla Niepodległej

W wyjątkowy sposób w świętowanie 11 Listopada TAURON włączył najmłodszych – podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHA. Aby uczcić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci w trzy dni na bieżniach i rowerkach stacjonarnych pokonały102 km. W projekcie udział wzięło 80 najmłodszych z placówek w Krakowie, Tarnowie, Odporyszowie i Wrocławiu.

562 mieszkańców Krakowa postanowiło skorzystać z propozycji TAURONA i Zamku Królewskiego na Wawelu. W ramach Tygodnia Patriotycznego oddali ponad 245 litrów krwi, w zamian otrzymując gadżety od energetycznego lidera.

- Chętnych nie brakowało – tylko przez ten jeden dzień w mobilnym punkcie krew oddało 26 osób, a także 3 ozdrowieńców, których krew będzie lekarstwem dla chorujących na Covid-19. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się wielu ozdrowieńców, oddając krew i osoczeniezwykle cenne w trakcie leczenia zakażeń koronawirusem tłumaczy rzecznik prasowy Grupy TAURON.

Dodatkowo przez cały tydzień TAURON życzył, przy wykorzystaniu ledów zamontowanych na TAURON Arenie Kraków, „Dużo zdrowia, Polsko”.

Ojciec Niepodległości

Z inicjatywy TAURONA na jednej ze ścian w Zabrzu powstanie też mural z Wojciechem Korfantym. Malowidło zostanie przygotowane przy użyciu specjalnej farby, która pochłania zanieczyszczenia z powietrza. To pierwszy tego typu mural na Śląsku. Wiosną w otoczeniu malowidła zostanie stworzony skwer z łąką kwietną i małą architekturą.

Z kolei od zeszłego tygodnia na terenie województwa śląskiego można oglądać wędrującą wystawę pod tytułem #KochamŚląsk. Ekspozycja przypomina pokaz mappingowy na chłodni kominowej Elektrowni Jaworzno, który upamiętniał Wojciecha Korfantego, jednego z ojców polskiej niepodległości. Widoczna z kilkunastu kilometrów grafika upamiętniała rocznicę Powstań Śląskich. Druga część wystawy prezentuje zwycięskie fotografie konkursu #KochamŚląsk zorganizowanego przez TAURON z okazji 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich. Wszystkie zdjęcia można podziwiać TU. Trzecia część ekspozycji to wizualne przedstawienie Zielonego Zwrotu TAURONA, czyli strategii zakładającej budowę wartości koncernu w oparciu o rozwój odnawialnych źródeł energii i ograniczenie emisyjności.

Obecnie wystawę można zobaczyć w Jaworznie. Ekspozycja pojawi się też w Rybniku i Bielsku-Białej.

FEDBA2D6-8493-4A4B-A273-E73CDBFB54B5.jpeg

Rozmiar 399.1 kB 1024x512 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.