TAURON zakończył prace przy organizacji szpitala tymczasowego w Krynicy-Zdroju (VIDEO)

TAURON oddał do dyspozycji służb medycznych szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 w Krynicy-Zdroju. Zmodernizowany i zaopatrzony w sprzęt medyczny szpital, będzie służył mieszkańcom południowej Małopolski. To pierwsza placówka medyczna na południu kraju powstała w ramach strategii rządu zakładającej budowę szpitali tymczasowych w każdym województwie.  

- W tym trudnym okresie, zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są najważniejsze. Spółki Skarbu Państwa zdają kolejny egzamin. Pokazują, że społeczna odpowiedzialność biznesu to część ich DNA - mówi wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Jednocześnie w szpitalu w Krynicy-Zdroju będzie mogło leczyć się 168 pacjentów. W szpitalu TAURON zainstalował nowy system zapewniający dostęp do tlenu, system wzywania służb medycznych oraz zaopatrzył placówkę w sprzęt medyczny i nowe łóżka szpitalne. Pacjenci będą leczeni w salach 1, 2 i 3-osobowych z łazienkami.

Szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju to przykład doskonałej, wielowymiarowej i niezwykle sprawnej współpracy wielu zaangażowanych służb i podmiotów. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Ministrowi Aktywów Państwowych za podjęcie decyzji o budowaniu szpitali tymczasowych w Małopolsce – mówi Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

TAURON w ramach powierzonych przez wojewodę małopolskiego zadań zrealizował konieczne prace budowalne, przystosowując obiekt do funkcjonowania w formule szpitala dla pacjentów chorych na koronawirusaSzczegółowe wytyczne dotyczące organizacji, funkcjonalności wnętrza obiektu oraz jego wyposażenia przedstawił Szpital im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju, którbędzie w nim prowadzić leczenie pacjentów.

TAURON aktywnie włączył się w walkę z drugą falą epidemii koronawirusa. Dzięki dobrej organizacji pracy i zaangażowaniu naszych pracowników w ciągu dwóch tygodni powstała placówka w pełni wyposażona i gotowa na przyjęcie pacjentów. W placówce przygotowano izbę przyjęć i sale szpitalne z całym zapleczem medycznym i sanitarnym – mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia. Oddany dziś w ręce służb medycznych tymczasowy szpital w Krynicy stanowi wzmocnienie dla małopolskiego systemu ochrony zdrowia w trudnym czasie pandemii koronawirusadodaje prezes TAURONA.

Prace wykonane przez TAURON dotyczyły adaptacji budynku oraz przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i modernizacyjnych na jego terenie. Najtrudniejszym zdaniem było wykonanie instalacji tlenowej na pięciu kondygnacjach. Prace zostały wykonane dzięki zaangażowaniu pracowników TAURON Dystrybucji, a także kadry medycznej i pracowników Szpitala Wojskowego oraz szpitala im. J. Dietla.

O skali podjętych prac remontowych i aranżacyjnych świadczyć może położenie w tak krótkim czasie 3300 m kw. podłogi spełniającej wysokie standardy sanitarne. TAURON zatroszczył się też o wyposażenie placówki w sprzęt konieczny do leczenia pacjentów.

Szpital został zlokalizowany w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym, który będzie podlegał szpitalowi powiatowemu im. Jana Dietla w Krynicy-Zdroju. 

W Małopolsce szpitale tymczasowe mają powstać również w Tarnowie i Krakowie.

Link do konferencji prasowej dotyczącej uruchomienia szpitala tymczasowego w Krynicy-Zdroju https://vimeo.com/479845623

mp4 189.3 MB 1920x1080 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.