Kibicuj z TAURONEM uczestnikom Eurowizji Junior 2020

W niedzielę, 29 listopada odbędzie się finał konkursu Eurowizja Junior 2020. Polska po raz drugi z rzędu jest gospodarzem tego muzycznego święta. Również po raz drugi partnerem imprezy jest TAURON.

TAURON po raz kolejny patronuje jednemu z najważniejszych wydarzeń muzycznych – Eurowizji Junior. Organizatorem konkursu jest natomiast Telewizja Polska. Konkursowe piosenki wykona dwunastu młodych wokalistów, Polskę reprezentować będzie 10-letnia Ala Tracz, która zaśpiewa piosenkę „I’ll be standing”.

Życzymy wszystkim młodym artystom by – jak mówi hasło tegorocznej edycji konkursu: Move the World – poruszyli świat i przekazali nam mnóstwo pozytywnej energii.  W ubiegłym roku transmisję konkursu oglądało w Polsce prawie 5,5 mln widzów. Pobijmy ten rekord i wspólnie kibicujmy młodym talentom – zachęca Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

W tym roku, w związku z sytuacją pandemiczną, Eurowizja Junior odbędzie się online. Uczestnicy konkursu nie spotkają się na jednej scenie. Piosenki zostały nagrane wcześniej i będą wyemitowane podczas finału, który odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo.

Niezmienny pozostaje fakt, że nadal można brać udział w głosowaniu online i wskazać trzech ulubionych artystów. Wykonawców oceniać będzie też jury każdego z krajów, który uczestniczy w konkursie. Wynik Eurowizji Junior 2020, który określony zostanie  na podstawie punktacji jury i głosów oddanych przez widzów, poznamy w niedzielę wieczorem.

W roku  2018 oraz 2019 konkurs piosenki Eurowizja Junior wygrały: Viki Gabor i Roksana Węgiel. Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godz. 17.00 na antenie TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno, TVP ABC, TVP VOD.

53238---Eurowizja-Junior---projekt-slideru_bezlogowww-769x440.jpg

jpg 232.5 kB 769x440 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.