Paczka dobrej energii dla medyków

800 pączków od TAURONA trafiło do lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy oraz innych pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Okazją do wręczenia słodkiego upominku jest Tłusty Czwartek.  

Zorganizowana przez Grupę TAURON akcja jest podziękowaniem dla medyków, którzy w trakcie pandemii pracują z olbrzymim poświęceniem. Dlatego tym razem firma postanowiła odwdzięczyć im się słodką niespodzianką.

Do pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, z okazji Tłustego Czwartku, trafiło 800 pączków od TAURONA. To zresztą nie jedyna prospołeczna akcja, organizowana w ostatnim czasie. Pączki przyjechały do placówki magentowymi elektrykami TAURONA i ING Banku Śląskiego.TAURON włączył się w przeciwdziałanie skutkom pandemii od chwili, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na jej temat. Wiosną, w początkowej fazie pandemii przekazaliśmy szpitalom na południu Polski środki finansowe oraz maseczki ochronne. Postawiliśmy też namioty przed szpitalami w Gliwicach i w Krakowie, dzięki czemu pacjenci oczekiwali na przyjęcie w dobrych warunkach – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. W trudnym czasie pandemii koronawirusa włączaliśmy się w szereg działań dobroczynnych – wsparliśmy potrzebujących uczniów komputerami, a elektryczne samochody rozwoziły bożonarodzeniową i wielkanocną pomoc do potrzebujących – dodaje Zimnoch.

Alpiniści na dachu i świąteczny koncert

To niejedyna akcja TAURONA i Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jesienią, już w trakcie drugiej fali pandemii, firma zorganizowała ze szpitalem wyjątkowe wydarzenie, podczas którego na linach z dachu budynku zjechali alpiniści z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego. Sportowcy przebrani w kostiumy zwierzaków, przez okna animowali zabawy z dziećmi przebywającymi na szpitalnych salach. W ten sposób firma choć na krótki czas odczarowała rzeczywistość leczących się maluchów.

W trakcie pandemii TAURON starał się ulżyć małym pacjentom, którzy nie mogą opuszczać budynków szpitali. Stąd pomysł, by we współpracy ze szpitalem zorganizować wydarzenie, które wywoła uśmiech na twarzach małych pacjentów – dodaje Łukasz Zimnoch.

Dodatkowo, tuż przed świętami, pracownicy TAURONA zorganizowali dla dzieci koncert bożonarodzeniowych przebojów. Przed budynkiem oddziału pediatrycznego zabrzańskiego szpitala stanęła specjalna scena, z której popłynęły dźwięki największych świątecznych hitów. Również wtedy czas maluchom umilali katowiccy alpiniści.

#MegaMoc dla medyków

Wcześniej w ramach akcji #MegaMoc pracownicy Grupy odnawiali szpitalne sale i domy dziecka. W akcji wolontariusze odnowili pomieszczenia w placówkach na terenie województw  śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego, a także dom dziecka w Opolu. Przy współpracy z Fundacją ISKIERKA wyremontowano siedem pomieszczeń na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dodatkowo, obecnie trwają prace remontowe na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej.

Foto.jpg

Rozmiar 2,3 MB 4032x3024 pikseli

1 / 2

Foto.jpg

11.02.2021

Pobierz jpg (2,3 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.