TAURON z najlepszymi relacjami inwestorskimi

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” i Izba Domów Maklerskich zrealizowały badanie relacji inwestorskich wśród spółek WIG30. TAURON zajął pierwszą lokatę według inwestorów indywidualnych, jest też jedyną nagrodzoną spółką z branży energetycznej.  

– Dobre relacje inwestorskie to przewidywalność, otwartość na pytania inwestorów i rzetelna komunikacja zarówno w dobrych, jak i trudniejszych okresach. Dobrych relacji z inwestorami nie buduje się z dnia na dzień – to praca na lata. Jesteśmy świadomi, że raz podważone zaufanie trudno jest ponownie odzyskać. Dlatego też dbamy o profesjonalizm osób odpowiedzialnych za wizerunek TAURONA tak na rynku kapitałowym, jak i w komunikacji z naszym otoczeniem – wyjaśnia Marek Wadowski p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON po raz kolejny otrzymał pierwszą nagrodę w badaniu relacji inwestorskich wśród spółek WIG30 – największym tego typu projekcie na rynku. W siedmiu dotychczasowych edycjach badania TAURON triumfował cztery razy.

Inwestorzy instytucjonalni najczęściej kontaktują się ze spółką podczas konferencji inwestorskich lub w sposób bezpośredni – w formie tele- i wideokonferencji. Zazwyczaj są świetnie zorientowani, dobrze znają specyfikę branży i spółki, mają również dostęp do materiałów analitycznych, co ułatwia im podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Dla tej grupy inwestorów najważniejsze jest poznanie strategii dotyczącej przyszłości firmy i branży oraz zagadnień regulacyjnych, które istotnie wpływają na sektor. Od połowy ubiegłego roku pytaniem numer jeden są plany dotyczące wydzielenia aktywów węglowych z grup energetycznych. Inwestorzy instytucjonalni oczekują szybkiego i konstruktywnego komentowania wydarzeń, które dotyczą nie tylko samej spółki, ale również sektora, w którym spółka działa.

Z kolei inwestorzy indywidualni kontaktują się TAURONEM najczęściej za pomocą poczty elektronicznej lub czatów. Inwestorzy indywidualni zazwyczaj oczekują informacji na tematy związane z poziomem kursu akcji, dywidendą, projektami inwestycyjnymi oraz, podobnie jak inwestorzy instytucjonalni, perspektywami wydzielania aktywów węglowych z grup energetycznych. W tej grupie rośnie liczba fachowców dysponujących ogromną wiedzą analityczną na temat branży energetycznej.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.