Certyfikaty TAURON Nowe Technologie dla Instalatorów fotowoltaiki

TAURON Nowe Technologie rozbudowuje bazę firm, z którymi podejmie współpracę w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych. Spółka będzie wydawała  podmiotom z branży PV specjalne certyfikaty. Dokument ma potwierdzać wysokie standardy świadczonych usług wykonywanych w zgodzie z obowiązującym prawem i normami.

TARON Nowe Technologie poszukuje firm o ugruntowanej pozycji na rynku. By przystąpić do programu certyfikacji będą one musiały przedstawić m.in. portfolio realizowanych inwestycji, udokumentować kwalifikacje swojego personelu oraz udowodnić wysoką zdolność kredytową w banku.

- Chcemy mieć pewność, że posługując się nazwą Partner firmy TAURON Nowe Technologie, przedsiębiorstwo nie zawiedzie naszego zaufania. W branży energetycznej bardzo ważna jest odpowiedzialność, skrupulatnie więc zweryfikujemy dokonania i możliwości naszych potencjalnych kontrahentów. Taka forma współpracy jest kontynuacją rozpoczętego kilka lat temu aktywnego dialogu z kontrahentami – mówi Piotr Apollo, wiceprezes zarządu TAURON Nowe Technologie.

Dołączenie do grona wiarygodnych firm, partnerów TAURONA, to jedna z głównych korzyści wynikających z uczestnictwa w programie. Podmioty te będą mogły korzystać z certyfikatu podczas negocjacji z potencjalnymi zleceniodawcami, a także będą  zapraszane do projektów realizowanych przez TNT.

Rewolucja energetyczna przeprowadzana na domowych dachach, sprawia że rynek instalacji fotowoltaicznych dynamicznie się rozwija. Fotowoltaika przebojem wdziera się nie tylko na dachy domów jednorodzinnych, ale też wielkopowierzchniowych budynków należących do spółdzielni. W ubiegłym roku TAURON przyłączył aż 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych, o łącznej mocy 658 MW. W sumie Spółka przyłączyła już ponad 145 tys. takich instalacji do swojej sieci dystrybucyjnej.

Powstaje też coraz więcej przemysłowych elektrowni słonecznych. Jedną z nich TAURON Nowe Technologie (w kooperacji z TAURON Serwis) wybudował w Jaworznie, na terenie po byłej elektrowni węglowej. Instalacja ma moc 5 MW.

- Podpisujemy coraz więcej umów na budowę dużych instalacji fotowoltaicznych. Do sprawnej realizacji powierzonych nam zadań będziemy potrzebować sporej liczby rzetelnych firm, partnerów, na których będziemy mogli polegać i którzy zleconą pracę wykonają starannie. Stąd pomysł, żeby stworzyć bazę firm, które otrzymają od nas specjalne referencje i pomogą nam w realizacji projektów PV – dodaje Piotr Apollo.

Szczegóły programu certyfikacji można znaleźć na https://swoz.tauron.pl/swoz2/platform/bkd/public/strategy/475/view

mp3 1.1 MB

1 / 1

Audio

09.04.2021

Gracjan Respondek, rzecznik prasowy TAURON Nowe Technologie

Pobierz mp3 0 (1.1 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.