Zyskaj, ładując auto z TAURONEM

TAURON uruchomił program lojalnościowy w swoich stacjach ładowania aut elektrycznych. Klienci korzystający z abonamentów mogą taniej korzystać z 87 stacji. Do końca roku liczba stacji wzrośnie do 130.

- Robimy ukłon w kierunku naszych stałych klientów oferując atrakcyjny program lojalnościowy. Wraz z rozbudową sieci stacji ładowania na obszarze funkcjonowania Grupy TAURON, widzimy wyraźny wzrost zainteresowania naszymi usługami. TAURON ma coraz więcej urządzeń, świadczy usługi na najwyższym poziomie i robi to tanio. Zależy nam przede wszystkim na dynamicznych rozwoju rynku elektromobilności – powiedział Gracjan Respondek, rzecznik prasowy TAURON Nowe Technologie.

W podstawowej taryfie klient korzystający z urządzenia typu AC za 1 kWh zapłaci 1,31 zł. Ładowanie pojazdu na szybkiej stacji DC będzie kosztowało natomiast 2,31 zł za 1 kWh. Właściciel pojazdu elektrycznego, który zarejestruje się w systemie eMAP od TAURONA, na każdą kilowatogodzinę w stacji AC zyska 10 groszy upustu, w przypadku stacji DC będą to aż 32 grosze.

Jeszcze większe rabaty dotyczą tych użytkowników, którzy zdecydują się na abonament. TAURON wprowadził bowiem usługę Abonament Start, kosztuje on 39,99 zł miesięcznie. W ramach tej usługi klient otrzyma 15% zniżki na ładowanie, obliczanej na podstawie końcowego rachunku. W praktyce zarejestrowany w systemie właściciel samochodu elektrycznego, który skorzysta z szybkiej ładowarki (DC) i naładuje baterię, pobierając 30 kWh energii elektrycznej, zapłaci 59,70 zł. Jeśli jednak zdecyduje się na wykupienie abonamentu, jego rachunek zmniejszy się o 8,95 zł.

Dodatkowo, w kwietniu obowiązuje promocja Abonament Start PROMO. W jej ramach użytkownicy, którzy zdecydują się na trzymiesięczny pakiet, zapłacą jedynie 19,99 zł za każdy miesiąc trwania abonamentu.

Rośnie sieć stacji TAURONA

Sieć TAURONA w południowej Polsce składa się z 87 stacji ogólnodostępnych, w tym 17 stacji DC (ładowanie prądem stałym) oraz 70 stacji AC (ładowanie prądem zmiennym). Najwięcej ładowarek zostało oddanych do użytku w województwach śląskim (60) i dolnośląskim (16). W najbliższych miesiącach Spółka planuje budowę kolejnych, tak, by na koniec roku liczba stacji przekroczyła 130.

TAURON Nowe Technologie dysponuje obecnie flotą 19 samochodów elektrycznych, które na czas pandemii zostały udostępnione organizacjom pozarządowym. W Wielkanoc w ramach akcji fundacji Wolne Miejsce auta rozwiozły ponad 4 tys. paczek do osób samotnych i potrzebujących z terenu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.   

Aplikacja od TAURONA

Intuicyjna aplikacja eMap od TAURONA pozwala na sprawną obsługę stacji nawet początkującym użytkownikom. Usługa dostępna jest na najpopularniejszych platformach – AppStore oraz Google Play. Aplikację można również pobrać ze strony tauron.pl/emobility.

Aplikacja oferowana przez TAURON umożliwia m.in. wyszukiwanie dostępnej stacji w czasie rzeczywistym, wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji oraz przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z opcji dodatkowych, takich jak filtrowanie rodzaju, typu i mocy złącza.

Koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym waha się od ok. 9 do 12 zł i jest kilka razy niższy, niż przejechanie tej samej drogi samochodem napędzanym benzyną, bądź olejem napędowym.

Rozmiar 1,5 MB

1 / 2

Audio

14.04.2021

Gracjan Respondek, rzecznik prasowy TAURON Nowe Technologie

Pobierz mp3 0 (1,5 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.