Zielony Zwrot TAURONA bez papieru

Prawie 6 milionów elektronicznych faktur wystawił w 2020 roku TAURON. Dzięki temu do klientów nie trafiła korespondencja papierowa, której produkcja pochłonęłaby około 450 drzew. TAURON z okazji Dnia Ziemi przygotował dla klientów indywidualnych specjalny bonus za aktywację e-faktury.

- W ubiegłym roku TAURON wystawił blisko 6 milionów e-faktur w segmencie gospodarstw domowych. To rozwiązanie nie tylko proekologiczne, ale także proklienckie, bo jak wynika z badań marki, odbiorcy chwalą sobie taką formę otrzymywania rozliczeń mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Klienci zapytani o główne powody korzystania z e-faktury wskazują na wygodę tego rozwiązania (56%), łatwość dostępu do dokumentów (23%) oraz redukcję zużycia papieru (21%). Aż 67% ankietowanych zadeklarowało, że podczas podejmowania codziennych decyzji bierze pod uwagę ich wpływ na środowisko, a niemal co czwarty z badanych (24%) zgodził się z twierdzeniem, że ochrona środowiska to ważny temat, choć nie zawsze wiadomo, co dokładnie powinno się zrobić, żeby działać ekologicznie.

Badanie miało miejsce w Strefie Opinii – na specjalnej platformie do komunikacji z klientami, ulokowanej w serwisie obsługowym Mój TAURON. To właśnie tam klienci TAURONA 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu mają dostęp do swoich rozliczeń w wersji online. Na bieżąco mogą także kontrolować stan płatności, podać odczyt licznika czy skontaktować się z firmą za pośrednictwem wiadomości.

Zielony Zwrot TAURONA to nie tylko wielkie inwestycje w farmy wiatrowe czy fotowoltaiczne, ale również codzienne ekologiczne decyzje konsumentówPromujemy rozwiązania, które sprzyjają środowisku i jednocześnie są oceniane przez klientów jako wygodne i wspierające ich w codziennym życiu wyjaśnia Łukasz Zimnoch.

Klienci zostali zapytani także o to, co uważają za najlepszą gratyfikację za przejście na e-fakturę. Większość z nich (86%) wskazała na rabat w postaci zwrotu za prąd.

Dlatego teraz klienci firmy, którzy aktywują e-fakturę w serwisie Mój TAURON, otrzymają bonus o wartości 30 zł. Kwota zostanie zaksięgowana na ich koncie rozliczeniowym w TAURONIE. Akcja trwa do końca czerwca. Dzięki e-fakturze odbiorcy zapewniają sobie wygodny i szybki dostęp do swoich rozliczeń, a także realnie przyczynią się do ochrony środowiska.

Szczegóły na temat akcji znajdują się na stronie tauron.pl.

m4a 1.7 MB

1 / 4

Audio

22.04.2021

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a 0 (1.7 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.