„Energetyczny start z TAURONEM”. Firma wspiera młodych rodziców

TAURON z okazji zbliżającego się Dnia Rodziny rozpoczął projekt „Energetyczny start z TAURONEM”. W jego ramach do 400 noworodków w Katowicach i Wrocławiu trafią ubranka, a dla młodych rodziców koncern przygotował specjalny e-book, który pomoże zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i odzyskać energię po porodzie.

- Work-life balance czyli możliwość zachowania równowagi między pracą, a życiem zawodowym jest bardzo ważna z punktu widzenia pracodawcy. Dlatego w tym roku Dzień Rodziny w TAURONIE trwa przez cały tydzień. Codziennie proponujemy naszym pracownikom inicjatywy budujące więzi rodzinne – mówi Paweł Strączyński, prezes zarządu TAURON Polska Energia. - Nie zapomnieliśmy również o naszym otoczeniu, społeczności w której funkcjonujemy. Do szpitali w Katowicach i we Wrocławiu trafią prezenty dla noworodków, a dla wszystkich młodych rodziców przygotowaliśmy poradniki, jak cieszyć się każdą chwilą macierzyństwa i ojcostwa – dodaje prezes Paweł Strączyński.

W dostępnym na stronie internetowej www.tauron.pl/energetycznystart e-booku młodzi rodzice znajdą informacje o opiece nad dzieckiem w czasie pandemii, wyzwaniach stojących przed ojcami, płaczu i śnie noworodka czy zabawach z najmłodszymi.

Na ponad 30 stronach e-booka znajdują się między innymi również rady dotyczące przechorowania SARS-COV-2 w trakcie połogu oraz zasad przyjmowania szczepionek w tym szczególnym czasie. Dodatkowo rodzice dowiedzą się o tym, dlaczego tak ważne jest przytulanie niemowlaka, a także jak prawidłowo kangurować dzieci.

Pod tym samym adresem internetowym dostępny jest także film z łagodnymi sekwencjami jogi, przygotowanymi z myślą o powrocie do formy po ciąży, porodzie czy połogu. Nagranie zostało zrealizowane z trenerką jogi Basią Mielczarek, na co dzień współpracującą ze szkołą Miś Kuleczka.

Sam e-book został przygotowany we współpracy z położnymi ze szkoły Miś Kuleczka oraz Wiolettą Przenniak-Cołty – coachem rodzicielskim.

„Energetyczny start z TAURONEM”  to e-book opracowany przy współpracy specjalistów, jest nie tylko zbiorem praktycznych informacji, którymi chcieliśmy się podzielić z rodzicami będącymi na starcie swojego rodzicielstwa. Znajdują się w nim również inspiracje do poszukiwania własnej drogi rodzica i motywacje, by czule i z troską przyjmować każdy płacz dziecka. Mamy nadzieję, ze e-book stanie się źródłem odwagi do budowania bliskiej relacji z dziećmi od samego początku – wyjaśnia Wioletta Przenniak-Cołty, coach rodzicielska i współautorka e-booka.

Bodziak na start

W ramach projektu „Energetyczny start z TAURONEM” do 400 kobiet, które w ostatnich dniach urodziły dzieci w szpitalach w Katowicach i Wrocławiu, trafiły ubranka dla niemowląt.

Szpitale, do których przekazane zostały paczki z prezentami wybrano głosami pracowników TAURONA. Najwięcej głosów zdobyły Katowickie Centrum Onkologii, Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Dzień Rodziny przez cały tydzień

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Rodziny, Grupa TAURON od kilku lat organizuje Rodzinną MegaMoc – autorską inicjatywę, podczas której pracownicy mają możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych, prorodzinnych akcjach. W ramach tegorocznej edycji, pracownicy Grupy będą mogli wziąć udział w Zdrowej Rywalizacji – specjalnym sportowym wyzwaniu, zachęcającym do aktywnego spędzania czasu w gronie najbliższych. Będą również mogli skorzystać z konkursów dla całych rodzin, a na specjalnej platformie wymieniać się sprawdzonymi trasami biegowymi.

To nie koniec inicjatyw – w ramach „Tygodnia Rodzinnej MegaMocy” będzie można również posłuchać wykładu pt.: „Doświadczenie ruchu, które pozwala zrozumieć innych ludzi”, który poprowadzi dr Marek Kaczmarzyk – neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, doktor w zakresie nauk biologicznych, profesor Uniwersytetu Śląskiego.

IMG_20201202_100609.jpg

Rozmiar 2.8 MB 4000x3000 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.