Mistrzowska Mega Moc Siatkówki

Uczniowie z jastrzębskich szkół wzięli udział w treningu z zawodnikami mistrza Polski – Jastrzębskiego Węgla. Była to zapowiedź wracania do normalności, w której widowiska sportowe i treningi odbywają się bez przeszkód. Wydarzenie zorganizował TAURON i Polska Liga Siatkówki przy wsparciu drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz Jastrzębskiej Akademii Talentów.

- Chyba każdy z nas odczuwa tęsknotę za aktywnością czy to rekreacyjną, czy sportową. TAURON wspólnie z Polską Ligą Siatkówki zorganizował trening dla pięćdziesięciu młodych sportowców, by promować aktywność fizyczną, rywalizację, ale i rozwój umiejętności społecznych – wyjaśnia zaangażowanie TAURONA Grzegorz Furgał, doradca zarządu TPE ds. komunikacji i PR. – Siatkówka ma w Polsce swój gwiezdny czas, do triumfów reprezentacji doszły tegoroczne sukcesy polskich drużyn na arenie europejskiej. Z siatkówką jesteśmy związani na każdym poziomie - od wspierania rozgrywek krajowych na najwyższym poziomie po animowanie inicjatyw skierowanych do młodzieży – dodaje Grzegorz Furgał.  

– Cieszymy się, że nasz Sponsor tak aktywnie działa i wspiera najmłodszych w tym, by na co dzień kochali ruch i sport – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – To niezwykle ważne, by wśród dzieci i młodzieży dbać o ruch fizyczny, szczególnie w czasach pandemii, gdy przez długi czas były pozbawione takiej możliwości.

– Miło patrzeć na zabawę i radość dzieciaków, cieszę się że powoli wracamy do czasów, gdy takie wydarzenia były naszą codziennością – podkreśla Leszek Dejewski, drugi trener mistrzów Polski z Jastrzębia-Zdroju. – Nasz klub od lat stawia na młodzież, mamy w swojej seniorskiej drużynie wychowanków, a naszą dumą jest Akademia talentów.

Młodzi adepci piłki siatkowej spotkali się z zawodnikami drużyny mistrza Polski: Szymonem Bińkiem - libero drużyny Jastrzębskiego Węgla, Patrykiem Cichoszem - środkowym, Grzegorzem Kosokiem - środkowym oraz Leszkiem Dejewskim - członkiem sztabu szkoleniowego. Trening poprowadził Marcin Prus - wielokrotny reprezentanta Polski w piłce siatkowej.

Dzieci są w różnym wieku, z klas 1-8 i są to zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Pochodzą one z 3 szkół podstawowych z Jastrzębia-Zdroju, Żor, Boryni oraz z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

TAURON od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn. TAURON jest także partnerem tytularnym TAURON Pucharu Polski Kobiet oraz TAURON Pucharu Polski Mężczyzn, jak i międzynarodowego turnieju charytatywnego Giganci Siatkówki.

1.jpg

jpg 2.2 MB 3024x4032 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.