Energia żywiołów - TAURON wspiera małych pacjentów

TAURON pomaga dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową. Tym razem najmłodsi pacjenci będą się bawić się na pikniku „Energia Żywiołów” w Tarnowskich Górach.

Warsztaty budowy latawców, przejazd małą kolejką wąskotorową czy pokaz połykaczy ognia. To tylko część atrakcji, które Fundacja ISKIERKA oraz TAURON przygotowali dla dzieci chorujących na nowotwory. Piknik pod hasłem „Energia Żywiołów” rozpocznie się dziś o 16:00 na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Najmłodsi pacjenci będą mieli szansę na chwilę zapomnieć o zmaganiach z chorobą i dać się porwać dobrej energii. Maluchy będą mogły uczestniczyć w zabawach tanecznych, puszczać kolorowe bańki, a nawet spotkać się ze zwierzęcymi terapeutami – końmi i alpakami.

- Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją możemy działać dla dzieci - tych małych bohaterów. W TAURONIE od lat pokazujemy, że społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z filarów naszej działalności i powodem do dumy. Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom choć na chwilę na twarzach dzieciaków pojawił się uśmiech – mówi Grzegorz Furgał, doradca zarządu ds. komunikacji i PR w TAURON Polska Energia.

Piknik „Energia Żywiołów” to kolejna na przestrzeni lat wspólna inicjatywa TAURONA i Fundacji ISKIERKA. W październiku ubiegłego roku zostało zorganizowane dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach niezwykłe widowisko. Z dachu szpitala na linach zjechali alpiniści z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego przebrani w kostiumy zwierzaków i przez okna budynku animowali czas najmłodszych.

Z kolei w grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, pracownicy TAURONA przygotowali koncert. Ze sceny zbudowanej przed budynkiem pediatrii Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu popłynęły melodie największych świątecznych hitów.

- Dzięki wsparciu naszego partnera od dłuższego już czasu, nie tylko możemy organizować atrakcje dla podopiecznych fundacji, ale i wspólnymi siłami realnie przyczyniać się do poprawy warunków ich leczenia i hospitalizacji. TAURON bowiem pomaga nam również w kwestiach remontu i modernizacji Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a także w Zakładzie Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

iskierka_piknik_2021_www.jpg

Rozmiar 989.5 kB 1200x808 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.