TAURON przeszkoli z udzielania pierwszej pomocy przy porażeniach

TAURON zainaugurował akcję szkoleniową, której celem jest podnoszenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w wypadkach porażenia prądem. Każdego roku na sieci dochodzi do dramatycznych zdarzeń spowodowanych brakiem wiedzy i odpowiedzialności.

Wspinaczka na słupy, włamania do stacji transformatorowych, porażenia prądem – każdego roku na sieci dochodzi do groźnych wypadków. TAURON prowadzi więc akcje informacyjne, w których przestrzega i uczy, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

W najbliższych dniach firma przeprowadzi cykl trzech szkoleń online z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. W trakcie pierwszego z nich uczestnicy dowiedzą się, jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku porażenia prądem.

Żeby wziąć udział w szkoleniu należy wejść na stronę wydarzenia na Facebooku: Pierwsza pomoc ma MegaMoc! Link to: http://bit.ly/Pierwsza_Pomoc_

Szkolenie składa się z trzech modułów:

17 czerwca, godz. 20:00 – Porażenie prądem, resuscytacja oraz użycie zautomatyzowanego defibrylatora (AED)

24 czerwca, godz. 20:00 – Oparzenia

1 lipca, godz. 20:00 – Złamania

Zajęcia poprowadzi Jarosław Sowizdraniuk, ekspert w dziedzinie ratownictwa medycznego, na co dzień pracujący jako ratownik medyczny. Prowadzi zajęcia z medycyny ratunkowej w Katedrze Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest również wielokrotnym laureatem Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.

Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane najnowsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Postęp w medycynie sprawia, że procedury ratunkowe są systematycznie aktualizowane lub zmieniane. Warto więc wiedzieć, jak możemy pomóc poszkodowanemu, jednocześnie chroniąc siebie w trudnych sytuacjach.

– Dla wielu osób może okazać się dużym zaskoczeniem, że coś, czego byli uczeni jeszcze nie tak dawno i o czym w dalszym ciągu można przeczytać w Internecie, dziś jest nie tylko nieaktualne, ale uznane za szkodliwe dla poszkodowanego – mówi Jarosław Sowizdraniuk, ratownik medyczny prowadzący szkolenie. - Nawet z pozoru niewielkie zmiany mogą mieć znaczący wpływ na wynik reanimacji. Nie chcemy wykonywać poprzedniej wersji procedury pierwszej pomocy, jeśli dostępna jest nowsza, skuteczniejsza metoda, zwłaszcza jeśli chodzi o procedury ratujące życie – wyjaśnia Jarosław Sowizdraniuk.

Szkolenia adresowane są do wszystkich, którzy chcą zdobyć lub odświeżyć wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Podczas trzech krótkich spotkań online zostaną zaprezentowane najnowsze techniki udzielania pierwszej pomocy w sytuacji m.in. porażenia prądem, zatrzymania akcji serca, złamania, oparzenia oraz instrukcja użycia zautomatyzowanego defibrylatora (AED). W trakcie każdej części szkolenia internauci będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu.

– Nie jesteśmy w stanie zapobiec wszystkim wypadkom, możemy natomiast edukować i przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Szkolenie z pierwszej pomocy, powinni zobaczyć absolutnie wszyscy. Dzięki naszej reakcji, umiejętności i opanowaniu zależeć może czyjeś życie – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja.

Bezpieczniki TAURONA

„Bezpieczniki - Włącz w pracy” to inicjatywa adresowana do osób dorosłych, pracujących w pobliżu urządzeń i linii energetycznych. Robotnicy budowlani i rolni oraz majsterkowicze ulegają wypadkom na skutek niezachowania ostrożności i zbliżenia urządzeń do przewodów pod napięciem. Mowa tu o operatorach koparek i podnośników, maszyn rolniczych, budowlańców oraz osobach wykonujących prace domowe.

Z kolei podstawę akcji „Bezpieczniki – Włącz dla dobra dziecka” stanowią materiały edukacyjne dla nauczycieli uczniów i ich rodziców. Przygotowane są scenariusze lekcji dla klas w różnym wieku i teksty poradnikowe. Z filmów i gier najmłodsi uczą się, skąd bierze się prąd, na czym polega jego przewodzenie i jak bezpiecznie zachowywać się, kiedy mamy do czynienia z energią elektryczną.

Rozmiar 280.6 MB 1920x1080 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.