TAURON pomaga mieszkańcom Nowej Białej

Grupa TAURON przekaże materiały budowlane i odzież roboczą, które wspomogą odbudowę 25 gospodarstw, które spłonęły w połowie czerwca w Nowej Białej, nieopodal Nowego Targu. W wyniku pożaru dach nad głową straciło 27 rodzin. Spółka wyznaczyła też specjalnego opiekuna, który pomaga sprawnie załatwiać wszystkie sprawy związane z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej. 

19 czerwca w wyniku tragicznego pożaru w Nowej Białej w województwie małopolskim spłonęło 25 gospodarstw, swoje domy straciło wówczas 27 rodzin. Wsparcie Grupa TAURON, czyli jedna ze Spółek wchodzących w skład koncernu, postanowiła włączyć się w akcję pomocową i przekazać materiały budowlane oraz odzież roboczą, które pomogą w odtworzeniu zniszczonych zabudowań.

- Wraz z Urzędem Gminy Nowy Targ ustaliliśmy wykaz najpotrzebniejszych materiałów budowlanych, które wspomogą prace ekip pracujących na terenie pogorzeliska. Solidaryzm społeczny jest jednym z filarów odpowiedzialnego biznesu, dlatego włączamy się w akcję pomocy rodzinom, które zostały bez dachu nad głową. W ramach naszych działań, w kolejnych tygodniach chcemy też zadbać o najmłodszych poszkodowanych i sfinansować bilety do parku rozrywki, co zapewni im chociaż chwilę beztroskiej zabawy i relaksu – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Zdarzenie nie pozostało bez wpływu także na infrastrukturę elektroenergetyczną TAURONA. W wyniku pożaru awaryjnie wyłączona została sieć średniego napięcia. Wydzielony i zabezpieczony został obwód zasilający obszar objęty pożarem. Budynki, które ucierpiały w wyniku zdarzenia zostały odłączone, a pozostali klienci przyłączeni zostali innymi drogami. Dodatkowo, na słupach zamontowano też szafki pomiarowe, które umożliwiają prowadzenie prac na terenie pogorzeliska.

- Dla poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej wyznaczyliśmy specjalnego opiekuna, który jest z nimi w stałym kontakcie. Pomaga rodzinom w tematach technicznych związanych z tymczasowym zasilaniem budynków oraz w złożeniu dokumentacji przyłączeniowej. Dzięki temu, w miarę postępu prac budowalnych i odtworzeniowych, klienci przyłączani są natychmiast po zgłoszeniu gotowości instalacji lub jej części – tłumaczy Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja.

Żeby usprawnić działania remontowe i odciążyć rodziny poszkodowane w pożarze, TAURON Dystrybucja uprościł także procedury przyłączeniowe. Spółka wymienia także przewody energetyczne na izolowane, aby prace budowlane mogły przebiegać bez konieczności wyłączania zasilania.

379783D2-F02C-40B4-81F3-5F26B89FFFBD.jpeg

Rozmiar 293,4 kB 960x720 pikseli

1 / 4

Foto

02.07.2021

Pobierz jpeg (293,4 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.