Energetycy TAURONA usuwają awarie po burzach

Brygady TAURON Dystrybucja usuwają awarie, które wystąpiły po burzach, jakie przetoczyły się nocą nad województwami dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. W ich wyniku w wielu lokalizacjach doszło do uszkodzenia infrastruktury energetycznej i przerw w zasilaniu klientów.

W wyniku silnych zjawisk atmosferycznych w wielu lokalizacjach doszło do uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej i przerw w dostawach energii. Ok. godz. 11 bez zasilnia pozostało ok. 30 tys. klientów TAURON Dystrybucja. Najtrudniejsza sytuacja występuje w woj. Śląskim – przede wszystkim na terenie Oddziału w Częstochowie, w gminach: Lelów, Kroczyce, Żarki oraz na terenie Oddziału w Będzinie w okolicach Dąbrowy Górniczej.

Energetycy z TAURON Dystrybucja intensywnie pracują nad usuwaniem uszkodzeń sieci. Od wczesnych godzin rannych służby techniczne spółki lokalizują i likwidują awarie. Do pracy skierowane zostały dodatkowe brygady pracowników, zasoby sprzętowe i materiałowe.  

Obecnie przy usuwaniu awarii pracuje blisko 800 osób – pracowników spółki oraz brygad zewnętrznych, działających na zlecenie TAURONA. Do prac w terenie wykorzystywanych jest dodatkowo ponad 300 specjalistycznych pojazdów.

W ciągu dnia może dochodzić jednak do kolejnych utrudnień. Sytuacja pogodowa wciąż pozostaje niestabilna, występują burze i ulewne opady. TAURON Dystrybucja na bieżąco monitoruje sytuację, pracując nad przywróceniem zasilania w możliwie najkrótszym czasie.

6-10-2017_AwarieEnergetyczne_FotoJeremiAstaszowJerBaStudio_WWW (13).jpg

Rozmiar 594,4 kB 1037x750 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.