W Grupie TAURON podpisano porozumienie generalne

Dokument ma poprawić efektywność biznesową organizacji. Porozumienie ma regulować zasady współpracy pomiędzy podmiotem zarządzającym, a 26 spółkami wchodzącymi w skład Grupy TAURON.

Porozumienie pomiędzy TAURON Polska Energia, a 26 spółkami Grupy zostało podpisane w czwartek 15 lipca w TAURON Arenie Kraków. Głównym celem Porozumienia jest zapewnienie realizacji strategii firmy przez wszystkie podmioty wchodzące w jej skład. Porozumienie dotyczy: optymalizacji podejmowania decyzji strategicznych, zapewnienia sprawnego przepływu informacji w Grupie TAURON, ograniczenia konkurencji wewnętrznej, zapewnienia bezpieczeństwa przepływu informacji.

Polska gospodarka, w tym polski sektor energetyczny, przechodzi przez fazę głębokich i dynamicznych zmian. Dzięki porozumieniu generalnemu TAURON jako korporacja zatrudniająca 26 tysięcy pracowników usprawni procesy zarządcze, ułatwi i skróci proces podejmowania decyzji, co poprawi naszą elastyczność i łatwość dostosowywania się do transformującej gospodarki – wyjaśnia podjętą zmianę Paweł Strączyński, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Porozumienie określa na nowo zasady współpracy w Grupie TAURON, co poprawi efektywność procesu zarządczego.

TAURON Polska Energia jest spółką dominującą w Grupie TAURON – jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości ponad 19 miliardów złotych oraz zatrudniającym 26 tysięcy pracowników.

Grupa TAURON dostarcza ponad 51 TWh energii elektrycznej rocznie do 5,6 milionów Klientów końcowych, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą w kraju oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Holding kontroluje ok. 29 proc. polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego.

Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

IMG_6783.JPG

Rozmiar 4.8 MB 5184x2912 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.