Komunikat dla klientów TAURONA

Otrzymaliśmy zgłoszenie o możliwości nieuprawnionego dostępu do nagrań rozmów, które były prowadzone z klientami przez dwie firmy partnerskie na rzecz TAURON. Rozmowy te były zapisane na  infrastrukturze technicznej partnerów zewnętrznych współpracujących z TAURONEM. Ci partnerzy nie mają dostępu do serwerów TAURONA i zapisanych na serwerach TAURONA danych klientów. Wszystkie dane klientów, przechowywane na serwerach TAURONA, są bezpieczne.

Możliwość nieuprawnionego dostępu do danych osobowych dotyczy tylko i wyłącznie tych klientów, z którymi te firmy zewnętrzne prowadziły rozmowy telefoniczne w sprawie oferowanych produktów i usług. Do incydentu doszło po stronie partnerów TAURONA, co jednak nie zwalnia nas z obowiązku podjęcia działań w interesie naszych klientów.

Tych klientów informujemy o tym, że nieuprawnione osoby mogły wejść w posiadanie rozmów oraz danych.

Zgodnie z obowiązującymi w TAURON procedurami natychmiast przystąpiliśmy do działań, których celem jest przede wszystkim zabezpieczenie interesów naszych klientów. Ustaliliśmy, że w wyniku prawdopodobnego przestępstwa mogły zostać ściągnięte nagrania rozmów, które te firmy przeprowadziły z naszymi klientami w sprawie oferowanych produktów i usług.

Natychmiast uruchomiliśmy szereg procedur bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy zasady informowania ww. klientów o wystąpieniu incydentu. Pracujemy nad wdrożeniem dla tych klientów bezpłatnej usługi „alert bezpieczeństwa danych osobowych”. Dokonaliśmy zgłoszenia o przestępstwie do organów ścigania i do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Dla naszych klientów wydłużyliśmy również czas pracy infolinii, która jest czynna dzisiaj i będzie funkcjonowała w niedzielę. W tej sprawie jesteśmy także w stałym kontakcie z organami ścigania i urzędami odpowiedzialnymi za ochronę danych osobowych. Na bieżąco monitorujemy sytuację oraz przygotowujemy audyt dotyczący przyczyn wystąpienia tego incydentu.

Po uzyskaniu informacji o szczegółach zdarzenia przedstawimy dodatkowe wyjaśnienia i dane.

Jeszcze raz podkreślamy, że dane klientów, przechowywane na serwerach TAURONA, są bezpieczne.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.