Prąd napędzi flotę TAURONA

TAURON elektryfikuje flotę pojazdów służbowych. Piętnaście w pełni elektrycznych samochodów będzie służyło departamentowi oświetlenia w TAURON Nowe Technologie. To, obok sieci stacji ładowania, kolejny krok Grupy w kierunku upowszechniania elektromobilności i realizacji strategii Zielonego Zwrotu.

Oświetleniowcy TAURONA będą dysponować elektrykami nowej generacji, o zwiększonych zasięgach oraz usprawnionymi systemami odzysku energii podczas jazdy. 15 samochodów elektrycznych, które trafiły do floty TAURONA na jednym ładowaniu mogą przejechać około 350 – 400 km, w zależności od stylu jazdy. Z danych producenta wynika, że na każde 100 km pojazd będzie potrzebował średnio 15 kWh energii elektrycznej.

– Samochody elektryczne trafią do pracowników z departamentu oświetlenia, którzy na co dzień spotykają się z przedstawicielami samorządów, z którymi współpracujemy. To wyjątkowa okazja do promowania elektromobilności. Chcemy pokazać, że pojazdy elektryczne mogą już doskonale służyć jako samochody flotowe, szczególnie w sytuacji codziennego ich użytkowania – wyjaśnia Patryk Demski, wiceprezes zarządu TAURONA Polska Energia.  

Efektu środowiskowego w tym przypadku możemy być pewni. Przyjmijmy, że rocznie jeden pracownik podczas wyjazdów służbowych pokona 20 tysięcy kilometrów. Poruszając się samochodem z silnikiem benzynowym przyczyniłby się do emisji około 3 ton CO2 do atmosfery. Dzięki inwestycji we flotę samochodów elektrycznych  jesteśmy w stanie pozbyć się 15 samochodów spalinowych i o 45 ton CO2 ograniczyć naszą emisyjność – tłumaczy Artur Warzocha, prezes zarządu TAURON Nowe Technologie.

Warto przypomnieć, że to niejedyna inicjatywa TAURONA związana z elektryczną motoryzacją. W 2018 roku Grupa rozpoczęła budowę własnej sieci stacji ładowania liczącej dziś 100 urządzeń – nie tylko w dużych miastach, ale również mniejszych, atrakcyjnych turystycznie miejscowościach Polski południowej. Efekt jest ataki, że dziś 1 punkt ładowania sieci TAURON w Katowicach przypada na 1,6 km2 powierzchni miasta. To najbardziej zagęszczona sieć w Polsce, która ma potencjał do obsłużenia znacznej floty pojazdów firmowych.

TAURON Nowe Technologie ma spore doświadczenie w obsłudze i użytkowaniu elektrycznej floty. Na przełomie 2018 i 2019 roku spółka uruchomiła usługę carsharingu z wykorzystaniem 20 aut elektrycznych. W momencie wybuchu pandemii koronawirusa prawie wszystkie trafiły jednak do organizacji pozarządowych, gdzie sprawdzają się niosąc wsparcie chorym i przebywającym na kwarantannie mieszkańcom południowej Polski. 

Z raportu Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że to właśnie przedsiębiorcy będą kołem napędowym dla rozwoju elektromobilności w Polsce. Już dziś 85 procent elektryków i hybryd plug-in jest rejestrowanych w firmach, a 20% polskich przedsiębiorców deklaruje chęć budowy bazy pojazdów służbowych w oparciu o pojazdy z napędem „zielonym”.  

 

 

 

FLOTA_TAURONA.png

Rozmiar 2,4 MB 2134x1067 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.