Rusza TAURON Junior Cup - młodzi piłkarze walczą o wyjazd na Maltę

Sto juniorskich drużyn mierzy się w tegorocznej edycji TAURON Junior Cup. Rywalizacja o awans do wielkiego finału  rozpoczęła się dziś w Krakowie. Kolejne eliminacje zostaną rozegrane we Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich. Zwycięska drużyna w najstarszej kategorii wiekowej pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Tegoroczne rozgrywki to kolejna edycja turnieju TAURON Junior Cup organizowanego z okazji obchodów Święta Niepodległości. W zawodach udział biorą dzieci z roczników 2012, 2013 i 2014 ze śląskich, dolnośląskich, opolskich oraz małopolskich klubów sportowych. Turniej finałowy odbędzie się 12 listopada w krakowskiej TAURON Arenie.

Nasze działania mają tworzyć silne więzy tak między rówieśnikami, jak i pokoleniami. Juniorska piłka nożna to właśnie przykład takiego przedsięwzięcia. Dzieci z wielkich metropolii, ale i mniejszych miejscowości rywalizują ze sobą ucząc się wzajemnego szacunku, doświadczają, że sukces to efekt metodycznej pracy. Rywalizację na trybunach wspierają rodzice i dziadkowe, co buduje mosty między pokoleniami – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia. – TAURON Junior Cup na stałe wpisał się już w kalendarz imprez sportowych w południowej Polsce. Po roku przerwy, spowodowanej troską o zdrowie młodych piłkarzy, wracamy z pełną mocą na boiska Małopolski, Śląska i Dolnego Śląska – dodaje prezes TAURONA.

Z województwa małopolskiego w tegorocznym turnieju wezmą udział: KS Zakopane, UKS Górnik Libiąż, UKS Orlik Dębno, Akademia Piłkarska Champions Chrzanów, KS Dąb Zabierzów Bocheński, MUKS Mineralni Krynica-Zdrój, Stowarzyszenie AP Srebrni Olkusz , Lotnik Kryspinów, AP Nadwiślanka Nowe Brzesko, UKS AP Champions Brzesko, LKS Lubań Maniowy, Football Success Academy, AP Bonito Mszana Dolna, WKS Żarek Barwałd, Fabryka Talentów - LKS Gwiazda Brzegi, Can Pack Okocimski Brzesko, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, LKS Polonia Wilczkowice, Master Kids Skawa, KS Prądniczanka Kraków, MKS Krakus Nowa Huta, Borkowianka Borek Szlachecki, Wisła Kraków, AP Champions Olkusz.

Do Wielkiego Finału TAURON Junior Cup wejdą 24 zespoły. Z każdego turnieju eliminacyjnego do Wielkiego Finału wejdzie 8 drużyn. Udział w rozgrywkach jest bezpłatny. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15.000 zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10.000 zł, zaś z trzeciego 5.000 zł.

Wszystkie zakwalifikowane do Wielkiego Finału drużyny otrzymają 2.000 zł. Dodatkowo zwycięzca najstarszej kategorii wiekowej wyjedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Pierwszą część eliminacji młodzi zawodnicy rozegrają w krakowskiej Com-Com Zone Nowa Huta. Kolejne mecze odbędą się w Hali Orbita we Wrocławiu - 9 października i Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich - 16 października.

Patronem honorowym turnieju jest premier RP Mateusz Morawiecki a także Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu . Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.


Zwycięzcy TAURON Energetyczny Junior Cup z roku 2019 to:

Z rocznika 2010:

I miejsce: Akademia Piłkarska LIMANOVIA,

II miejsce: Klub Sportowy Zakopane

III miejsce: MUKP Dąbrowa Górnicza

Z rocznika 2011:

I miejsce: Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze

II miejsce: Akademia Piłkarska LIMANOVIA

III miejsce: MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1

Z rocznika 2012:

I miejsce: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle,

II miejsce: Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze

III miejsce: UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY

Pełna lista startujących drużyn w tegorocznej edycji: https://tauronjuniorcup.pl/aktualnosci/lista-zgloszonych-druzyn

 

JUNIORCUP_FotoASTASHOW_STUDIO (7).jpg

Rozmiar 881.4 kB 1800x1200 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.