Znamy finalistów TAURON Junior Cup

24 drużyny z Polski zakwalifikowały się do wielkiego finału tegorocznego turnieju TAURON Junior Cup, który zostanie rozegrany 12 listopada w krakowskiej TAURON Arenie. Turniej organizowany jest z okazji Święta Niepodległości. Drużyny z rocznika 2012, powalczą w finale o obóz treningowy na Malcie. W eliminacjach, które odbyły w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski.

- Termin zawodów nie jest przypadkowy. Przez sport i zabawę chcemy uczyć najmłodszych czym jest patriotyzm oraz troska o otoczenie, w którym żyjemy. Uczestnicy walczą nie tylko o nagrody dla siebie, kluby grające w finale otrzymają również bony na zakup sprzętu sportowego – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia. - Regularny trening utwierdza w przekonaniu, że długotrwały wysiłek przynosi efekty, uczy pracy w grupie i daje zdrowie. Mam nadzieję, że młodzi piłkarze rywalizujący w naszym turnieju będą grali w piłkę przez całe swoje życie bez względu na to czy będzie to gra amatorska, czy zawodowa o najwyższe laury – dodaje prezes TAURONA.

Finaliści TAURON Junior Cup

Z każdego turnieju eliminacyjnego do Wielkiego Finału wchodzi 8 drużyn. Udział w rozgrywkach jest bezpłatny. W zakończonych w weekend eliminacjach z województwa śląskiego najlepsi okazali się: rocznik 2014 - SRS Gwiazda Ruda Śląska, Akademia Zagłębia Sosnowiec Czerwoni, UKKS Katowice; rocznik 2013 - UKS Lisek Milówka, UKKS Katowice, KS 94 Rachowice; rocznik 2012 - SMS Ruda Śląska, GKS "GieKSa" Katowice.

Z eliminacji rozegranych we Wrocławiu dla drużyn z Dolnego Śląska i Opolszczyzny do finały weszły: rocznik 2014 - Orzeł Pawłowice, Akademia Piłkarska Namysłów; rocznik 2013 - Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław, Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS Football Academy Bolesławiec; rocznik 2012: Chemik Kędzierzyn Koźle; UKS Football Academy Bolesławiec; UKS Hattrick Głuchołazy.

Z województwa małopolskiego do krakowskiego finału zakwalifikowały się: rocznik 2014 - Krakus Nowa Huta II, KS Zakopane I, AP Nadwiślanka Nowe Brzesko; rocznik 2013 - Can Pack Okocimski Brzesko, KS Zakopane; rocznik 2012 - Stowarzyszenie AP Srebrni Olkusz, AP Bonito Mszana Dolna, Muks Mineralni Krynica Zdrój.

Niepodległość na sportowo

Turniej TAURON Junior Cup organizowany jest od 2018 roku z okazji Święta Niepodległości. W zawodach biorą udział dzieci z roczników 2012, 2013 i 2014 ze śląskich, dolnośląskich, opolskich oraz małopolskich klubów sportowych. 

Finał turnieju odbędzie się 12 listopada w krakowskiej TAURON Arenie. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15.000 zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10.000 zł, zaś z trzeciego 5.000 zł. Wszystkie zakwalifikowane do Wielkiego Finału drużyny otrzymają 2.000 zł. Dodatkowo zwycięzca najstarszej kategorii wiekowej wyjedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Patronem honorowym turnieju jest premier RP Mateusz Morawiecki, a także Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Rozmiar 1,7 MB

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.