TAURON pomaga walczyć ze skutkami silnego wiatru

Na części terenu obsługiwanego przez TAURON występują bardzo silne wiatry, powodujące również uszkodzenia infrastruktury energetycznej. Uszkodzenia są wynikiem opadania na linie napowietrzne drzew spoza pasa wycinki oraz gałęzi i innych elementów niesionych przez wiatr.

Wichury uszkadzają linie energetyczne w wielu miejscach i łamią konstrukcje słupów energetycznych. Uszkodzenia dotyczą elementów sieci napowietrznych na wszystkich poziomach napięć. 

Trudne warunki pogodowe utrzymują się głównie w zachodniej części działania spółki, to jest na terenie Oddziałów: Jelenia Góra, Legnica, Wrocław i Wałbrzych. 

O godzinie 14.00 liczba wyłączonych stacji SN/nN wynosiła 2476 a pozbawionych zasilania było ponad 108 tys. klientów TAURON Dystrybucja. 

 — Usuwanie awarii w wielu zadrzewionych miejscach jest bardzo trudne lub niemożliwe ze względu na bardzo porywisty wiatr łamiący gałęzie i przewracający drzewa, co zagraża pracującym brygadom – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TD.

W godzinach popołudniowych przy usuwaniu awarii zaangażowanych jest około 400 pracowników  TAURON Dystrybucja, wykorzystujących około 180 pojazdów pogotowia energetycznego i pojazdów specjalistycznych.

Tam, gdzie jest to możliwe, prace trwają nieprzerwanie, ściągane są dodatkowe brygady oraz specjalistyczny sprzęt. Obsada linii alarmowej 991 została zwiększona dwukrotnie, co poprawia możliwości skontaktowania się ze spółką. 

W pozostałych Oddziałach obsługiwanych przez TAURON Dystrybucja sieć energetyczna pracuje normalnie, a pojedyncze przypadki wyłączeń awaryjnych usuwana są na bieżąco. 

Ze względu na trudne warunki pogodowe odwołany zostaje zaplanowany na piątek 22 października w Kątach Wrocławskich Piknik Ekologiczny.

 

 

Awaria_energetyczna_TAURON.jpg

Rozmiar 362,1 kB 1169x750 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.