TAURON wspiera krwiodawstwo przy okazji Święta Niepodległości

TAURON i Zamek Królewski w Krakowie zapraszają na „Tydzień Patriotyczny”. Na Wzgórzu Wawelskim stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym chętni będą mogli oddać krew dla potrzebujących. TAURON dla wszystkich krwiodawców przygotował upominki.

Grupa TAURON po raz kolejny włącza się w obchody Święta Niepodległości na Zamku Królewskim na Wawelu. Jako firma, której bliska jest społeczna odpowiedzialność biznesu, chcemy towarzyszyć Polakom w tak ważnych chwilach. Rok temu zainicjowaliśmy wspólnie „Tydzień Patriotyczny”. Pomysł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Jedną z osi projektu jest promocja honorowego krwiodawstwa jako wymiaru współczesnego patriotyzmu, dlatego zachęcamy wszystkich do świętowania przez pomaganie – wyjaśnia Patryk Demski, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.

Punkt krwiodawstwa na Wawelu będzie czynny 10 listopada od 9:00 do 15:30. O godz. 11.00 przy krwiobusie odbędzie się koncert chóru z repertuarem Viva Polonia. Przez cały dzień odwiedzających Wzgórze Wawelskie zapraszamy do specjalnej strefy TAURONA, gdzie m.in. będzie można obejrzeć wystawę o powstawaniu komiksu „Karolina i Karol na Wawelu. Mistrz znaku geometrycznego”. Wszyscy, którzy oddadzą krew pomiędzy 8 a 12 listopada w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Rzeźniczej w Krakowie również otrzymają upominki od TAURONA.

- 11 listopada, każdego roku pamiętamy o tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Doświadczenie z ubiegłego roku, kiedy organizowaliśmy Tydzień Patriotyczny, pokazało nam, że refleksja na temat wspólnoty narodu polskiego jest tym żywsza, im bardziej dotyka teraźniejszości. Stąd w naszych obchodach odzyskania niepodległości pragniemy zwrócić uwagę nie tylko na wątki historyczne ujęte we współczesnej formie, ale także na promowanie współczesnych postaw patriotycznych polegających na realnym wsparciu osób, które potrzebują pomocy. Dlatego gorąco zachęcam do oddania krwi na wzgórzu 10 listopada – mówi prof. Andrzej Betlej, Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

W ramach „Tygodnia Patriotycznego” TAURON z Zamkiem Królewskim przygotował szereg wydarzeń kulturalnych. Na Wzgórzu Wawelskim będzie można nie tylko obejrzeć plenerową wystawę zapowiadającą komiks „Karolina i Karol na Wawelu. Mistrz znaku geometrycznego”, ale również wziąć udział w grze terenowej przygotowanej przede wszystkim z myślą o rodzinach.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.