Patriotyzm na sportowo. Młodzi piłkarze powalczą o wyjazd na Maltę

24 juniorskie drużyny z południowej Polski zagrają 12 listopada w krakowskiej TAURON Arenie w wielkim finale turnieju TAURON Junior Cup. W październikowych eliminacjach, które odbyły w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski. Rozgrywki organizowane przez TAURON są sposobem na radosne świętowanie Dnia Niepodległości.

Juniorzy z Małopolski, Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska rywalizowali łącznie jak dotąd w trzech rozgrywkach eliminacyjnych. Z każdego etapu do wielkiego finału zakwalifikowanych zostało osiem zespołów. Teraz najlepsze z nich rozegrają mecze o zwycięstwa w swoich rocznikach. Młodzi zawodnicy spotkają się na Wielkim Finale TAURON Junior Cup 12 listopada w TAURON Arenie Kraków. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.

Wszystkie zwycięskie drużyny będą mogły liczyć na nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego – 5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczy się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie powalczą dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Jednak głównym celem turnieju jest budowanie w młodych sportowcach wartościowych postaw.

Patriotyzm to tak naprawdę gra zespołowa. Zaszczepiając w dzieciach umiejętność współpracy, duch zdrowej rywalizacji i poczucie sprawczości, wychowujemy pokolenie potrafiące wziąć odpowiedzialność za siebie i innych. Współczesny patriotyzm ma bowiem bardzo codzienny wymiar. Chcemy, by młodzi ludzie czerpali radość ze sportu, budowali prawidłowe nawyki, ale też cieszyli się z możliwości bycia razem – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa TAURON Polska Energia.

Z województwa śląskiego w finale turnieju wystąpią: rocznik 2014 - SRS Gwiazda Ruda Śląska, Akademia Zagłębia Sosnowiec Czerwoni, UKKS Katowice; rocznik 2013 - UKS Lisek Milówka, UKKS Katowice, KS 94 Rachowice; rocznik 2012 - SMS Ruda Śląska, GKS "GieKSa" Katowice.

Z eliminacji rozegranych we Wrocławiu dla drużyn z Dolnego Śląska i Opolszczyzny do finału weszły: rocznik 2014 - Orzeł Pawłowice, Akademia Piłkarska Namysłów; rocznik 2013 - Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław, Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS Football Academy Bolesławiec; rocznik 2012: Chemik Kędzierzyn Koźle; UKS Football Academy Bolesławiec; UKS Hattrick Głuchołazy.

Z województwa małopolskiego w piątkowym finale zagrają z kolei: rocznik 2014 - Krakus Nowa Huta II, KS Zakopane I, AP Nadwiślanka Nowe Brzesko; rocznik 2013 - Can Pack Okocimski Brzesko, KS Zakopane; rocznik 2012 - Stowarzyszenie AP Srebrni Olkusz, AP Bonito Mszana Dolna, Muks Mineralni Krynica Zdrój.

Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Rozmiar 2.1 MB

1 / 4

Audio

09.11.2021

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a 0 (2.1 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.