Znamy zwycięzców TAURON Junior Cup (foto, video, audio)

23 juniorskie zespoły zmierzyły się w wielkim finale TAURON Junior Cup – piłkarskiego turnieju organizowanego z okazji Święta Niepodległości. Piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle byli najlepsi wśród drużyn rocznika 2012, wśród drużyn rocznika 2013 zwyciężył Can Pack Okocimski Brzesko, zaś najlepsza drużyna rocznika 2014 to Zagłębie Sosnowiec. Triumfujący w najstarszej kategorii wiekowej,  młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla wyjadą na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.

- TAURON Junior Cup to sposób na radosne świętowanie Dnia Niepodległości. Poprzez sport chcemy zaszczepić młodym ludziom wartości, na których zbudowany jest współczesny patriotyzm – poczucie wspólnoty, odpowiedzialności za siebie i innych, umiejętność zdrowej rywalizacji – mówi Patryk Demski, wiceprezesa TAURON Polska Energia. – Na boiskach TAURON Areny Kraków spotkały się dzieci z całego naszego obszaru działania, tak z metropolii jak i niewielkich miejscowości. Turniej jest więc również doskonałą okazją do integracji i budowania poczucia wspólnoty – podkreśla wiceprezes TAURONA.

W piątek na boiskach TAURON Areny Kraków zmierzyły się 23 najlepsze juniorskie drużyny z południowej Polski. W październikowych eliminacjach, które odbyły się w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski. Z każdego turnieju do wielkiego finału zakwalifikowanych zostało po osiem drużyn. Jedna drużyna z województwa śląskiego nie dojechała na finałowe rozgrywki.

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymały 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczyła się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie walczyli dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Ostatecznie na zgrupowanie na wyspie wyjedzie drużyna Chemika Kędzierzyn-Koźle.

- Wierzymy w szczególną rolę sportu w procesie wychowania dzieci i młodzieży, dlatego od lat angażujemy się w takie projekty jak TAURON Junior Cup. Tegoroczna edycja jest o tyle wyjątkowa, że dzieci po roku przerwy wracają na boiska. Pracując na co dzień z najmłodszymi wiemy, jak ważną rolę odgrywa w ich życiu spotkanie z rówieśnikami i zabawa w duchu sportowej rywalizacji – mówi Justyna Łukawska ze Stowarzyszenia SIEMACHA.

W finałowych rozgrywkach zespoły rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie ligowym, czyli "każdy z każdym". Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozgrywały dziesięciominutowe mecze.

To trzecie edycja turnieju TAURON Junior Cup, w ubiegłym roku zawody zostały odwołane ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce.

- Tegoroczny turniej stał pod znakiem świetnej organizacji i znakomitego poziomu piłkarskiego. Mecze w naszej kategorii wiekowej były zacięte do ostatniego gwizdka. Nam sprzyjały trybuny, z których płynął głośny nieustający doping dużej grupy kibiców z Kędzierzyna, a ponadto nakręcała nas szansa na zdobycie głównej nagrody. Zwycięstwo w takim turnieju i perspektywa wyjazdu na Maltę to dla tej grupy młodych ludzi ogromne osiągnięcie - mówi Daniel Krzyszczak, trener piłkarzy z Kędzierzyna-Koźla.

Zwycięzcy TAURON Junior Cup 2021

Z rocznika 2012:

1 miejsce - Chemik Kędzierzyn Koźle

2 miejsce - AP Bonito Mszana Dolna

3 miejsce - MUKS Mineralni Krynica Zdrój

Z rocznika 2013:

1 miejsce - Can Pack Okocimski Brzesko

2 miejsce - KS94 Rachowice

3 miejsce - KS Zakopane

Z rocznika 2014:

1 miejsce - Zagłębie Sosnowiec

2 miejsce - Akademia Piłkarska Namysłów

3 miejsce - UKKS Katowice

Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych oraz Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Materiały do pobrania https://www.filemail.com/d/rwsuhufmvzebrkq https://www.filemail.com/d/pesruszyvgtrfgg

 

1 / 12

Audio

12.11.2021

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a 0 (954,6 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.