Wsparcie TAURONA dla dolnośląskiego szpitala [audio, wideo]

Skrócenie czasu oczekiwania na zabieg operacyjny w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej zapewnią sfinansowane przez TAURON specjalistyczne lampy. Ta inwestycja umożliwi funkcjonowanie dwóm stanowiskom operacyjnym.

Zakupione lampy operacyjne stanowią niezbędne wyposażenie bloku operacyjnego. Sprzęt wykorzystywany dotychczas jest mocno wyeksploatowany i ulega częstym awariom – mówi Tadeusz Szczerbaty, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjno-technicznych WCSKJ. Nowe lampy oznaczają  funkcjonowanie dwóch w pełni sprawnych stanowisk operacyjnych, a w konsekwencji zwiększenie liczby przeprowadzonych zabiegów operacyjnych. Efektem tego działania będzie skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi operacyjne dla pacjentów – dodaje wicedyrektor Tadeusz Szczerbaty.

Szpital posiada sześć stanowisk operacyjnych, na których zainstalowanych jest 6 lamp. Ten specjalistyczny sprzęt, używany od 23 lat, jest w znacznym stopniu wyeksploatowany, co zagraża bezpiecznej pracy bloku operacyjnego. W tej sytuacji zakup nowych lamp stał się dla Szpitala sprawą priorytetową.

– TAURON to największa firma energetyczna w południowej Polsce, która funkcjonuje na obszarze od Zgorzelca po Tarnów. Na co dzień staramy się być blisko potrzeb lokalnych społeczności i szybko reagować na ich najpilniejsze potrzeby – mówi Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.  – Państwowa służba zdrowia, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa, stanowi jedyne oparcie dla mieszkańców wielu miejscowości i dlatego na potrzeby placówek medycznych odpowiadamy tak szybko jak to możliwe – dodaje wiceprezes TAURONA. 

Wsparcie finansowe zapewniła Fundacja TAURON, która jest organizacją pożytku publicznego, działająca w oparciu o pozyskane środki oraz działania dobroczynne pracowników Grupy TAURON, podejmowane w ramach wolontariatu pracowniczego.

Celem Fundacji jest prowadzenie działalności publicznej i społecznie użytecznej w zakresie działalności charytatywnej, ochrony i promocji zdrowia, działania na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Jako organizacja pożytku publicznego chcemy pomagać mieszkańcom południa Polski, dlatego zachęcamy do przekazywania 1 proc. podatku na cele statutowe Fundacji TAURON – wyjaśnia Barbara Stefaniak-Gnyp, prezes Fundacji TAURON.

Pomoc podczas pandemii

TAURON przez cały okres pandemii koronawirusa aktywnie wspierał lokalne społeczności. Wraz z Fundacją ISKIERKA wyremontował Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, a także poczekalnię dla dzieci przyjeżdzających na naświetlania w Zakładzie Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach.

Firma od dłuższego czasu wspiera szereg działań społecznych fundacji na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. To wydarzenia organizowane w miarę możliwości zarówno na oddziałach szpitalnych, jak i poza nimi. Do najistotniejszych należą akcje ze wspinaczami z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego, którzy w czasie pierwszego lockdownu w strojach superzwierzaków zapukali do okien małych pacjentów, zjeżdżając na linach po fasadach szpitali dziecięcych w Katowicach i Zabrzu.

Firma zaangażowana była również w koncert świąteczny pod budynkiem Pediatrii w Zabrzu czy Wielki Piknik Integracyjny w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, kiedy w czerwcu podopieczni fundacji w końcu mogli się spotkać, wspólnie pobawić i odreagować stres związany zarówno z chorobą, jak i czasem pandemii. 

TAURON organizował również szpital tymczasowego w Krynicy-Zdroju. Do placówki trafiali pacjenci wymagający hospitalizacji. Szpital w Krynicy to pierwsza placówka, która powstała jesienią 2020 roku w ramach strategii rządu zakładającej budowę szpitali tymczasowych w każdym województwie. TAURON odpowiada za techniczną część przedsięwzięcia.

Wideo do pobrania dostępne pod linkami:

- Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TPE (setka + fragment z konferencji) oraz Tadeusz Szczerbaty, z-ca dyrektora WCSKJ

https://mab.to/KYyoXvD0y

- Przemysław Mandelt, prezes zarządu TE oraz Krzysztof Mróz, senator Rzeczpospolitej Polskiej

https://mab.to/FCDAnEQoL   

- ujęcia szpitala

https://mab.to/qfIDM0HTa 

Rozmiar 1,3 MB

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.