TAURON wspiera obywateli Ukrainy

Infolinia obsługowa w języku ukraińskim, specjalna strona internetowa, milion złotych dla organizacji pomocowych, Dziecięca Przystań w TAURON Arenie Kraków, a także wsparcie sprzętowe dla ukraińskich energetyków. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę TAURON włącza się w akcję pomocową, działając na rzecz osób uciekających przed wojną. Dodatkowo firma prowadzi zbiórkę rzeczową i pieniężną dla ofiar konfliktu zbrojnego.

Obsługa klienta w języku ukraińskim

TAURON przygotował też dla obywateli Ukrainy uciekających przed wojną specjalne kanały obsługowe. Klienci mogą kontaktować się m.in. z ukraińskojęzycznymi konsultantami na infolinii, a także poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową w języku ukraińskim. Tylko w ostatnich dniach z tego wsparcia skorzystano 1700 razy. Jednocześnie TAURON zrealizował na rzecz uchodźców z Ukrainy ponad 260 umów.

- Od początku inwazji Rosji na Ukrainę staramy się wspierać uciekających przed przemocą na wiele sposobów. Od wsparcia finansowego po opiekę nad dziećmi, które znalazły się w Krakowie na skutek wojny – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia. – Działamy elastycznie, wsłuchujemy się w potrzeby i nadal będziemy kierować pomoc tam gdzie jest najbardziej potrzebna – dodaje Artur Michałowski.

Na specjalnej stronie internetowej w języku ukraińskim firma zgromadziła informacje dla obywateli Ukrainy potrzebujących m.in. wsparcia przy zawarciu umowy na energię elektryczną. Znajdują się tam najważniejsze informacje ułatwiające załatwienie podstawowych spraw klienckich, tak dla obywateli Ukrainy, jak i wspierających ich organizacji pozarządowych.

Fundacja TAURON dla Ukrainy

Fundacja TAURON uruchomiła zbiórkę pieniężną będącą wyrazem solidarności i wsparcia dla Ukrainy. Dla zapewnienia najskuteczniejszej pomocy, zebrane środki są przekazywane organizacjom udzielającym wsparcia w Ukrainie. Fundacja TAURON przyjmuje także zgłoszenia od pracowników Grupy, którzy już zapewniają lub planują dać bezpieczne schronienie obywatelom Ukrainy.

Dziecięca Przystań

W TAURON Arenie Kraków od 8 marca działa Dziecięca Przystań, w której organizowane są zajęcia sportowe, animacje dla najmłodszych oraz po prostu miejsce odpoczynku. Dla podopiecznych przygotowywane są też drugie śniadania i obiady. Dziecięca przystań ma być oazą normalności w wojennych czasach. Na miejscu podopieczni mogą liczyć też na wsparcie psychologów i pedagogów. W zajęciach organizowanych w TAURON Arenie wzięło już udział ponad 500 dzieci z Ukrainy. We wszystkich spółkach Grupy prowadzone są w tej chwili zbiórki darów na rzecz dzieci uczestniczących w zajęciach organizowanych w TAURON Arenie.

- Nasi pracownicy są hojni i mają wielkie serca, czego dowiedli nie raz. Od początku wojny w Ukrainie pomagamy potrzebującym. Zbiórka pieniędzy, zbiórka rzeczowa, aktywne poszukiwanie dachu nad głową dla ukraińskich uchodźców, a także organizacja Dziecięcej Przystani w TAURON Arenie Kraków pokazują, że solidaryzujemy się z cierpiącymi i pomagamy tak, jak każdy z nas potrafi najlepiej – mówi Artur Michałowski.

Energetycy TAURONA wspierają również swoich ukraińskich kolegów przekazując im 25 transformatorów i sześć ton przewodów energetycznych. To pierwsza transza wsparcia koordynowanego przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Rozmiar 1,9 MB

1 / 3

Audio

24.03.2022

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (1,9 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.