TAURON od poniedziałku z nowym prezesem

Paweł Szczeszek obejmie od poniedziałku stanowisko prezesa zarządu TAURON Polska Energia. Menedżer zapowiada przyspieszenie Zielonego Zwrotu, a także utrzymanie nakładów inwestycyjnych w sieć dystrybucyjną.  

Priorytetem Pawła Szczeszka jest reforma polskiej energetyki, co oznacza sprawne przeprowadzenie procesu wydzielania aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

To najważniejsza reforma strukturalna polskiej energetyki w ostatnich kilkunastu latach, wręcz niezbędna z punktu widzenia zachowania bezpieczeństwa energetycznego Polski. W pierwszej kolejności skoncentruję się na pracach przygotowujących Grupę do wydzielenia  aktywów węglowych do NABE – mówi Paweł Szczeszek, który od poniedziałku pokieruje pracami zarządu TAURON Polska Energia. 

– Zdaję sobie sprawę, że reforma polskiej energetyki może budzić niepokój po stronie pracowników i ich rodzin. Chcę jasno powiedzieć, że będę walczył, by każdy objęty tym procesem otrzymał godne warunki pracy i płacy w NABE. Stronę Społeczną zapewniam, że rozpoczynam pracę w Grupie TAURON z entuzjazmem, a najważniejsze ustalenia  będą czynione w porozumieniu z reprezentantami pracowników – wyjaśnia Paweł Szczeszek.

Zdaniem menedżera przyszłość polskiej energetyki definiowana jest poprzez inwestycje w sieci. W przypadku Grupy TAURON oznacza to przyspieszenie Zielonego Zwrotu TAURONA oraz skupienie się na rozwoju sieci dystrybucyjnej, a także rozwój nowoczesnej, mutienergetycznej oferty sprzedażowej.  Zakładam, że w najbliższych latach polska branża energetyczna będzie musiała zwiększyć wydatki na rozwój odnawialnych źródeł energii i budowę magazynów energii. Priorytetem powinien również pozostać rozwój sieci elektroenergetycznych, które wymagają nowych nakładów, by być bazą dla energetyki jutra – mówi Paweł Szczeszek.

­Zdaniem menedżera kluczowe dla powodzenia transformacji grup energetycznych i realizacji dużych inwestycji w OZE będą wydzielenie aktywów węglowych oraz działania skierowane na zmniejszenie zadłużenia grup energetycznych. 

Paweł Szczeszek jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Od 2020 roku kierował Grupą Enea. W latach 2018-2020 był prezesem zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja. W latach 2017-2018 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A. W latach 2016-2017 pełnił funkcję prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju.

 

prez_Szczeszek.png

Rozmiar 182,6 kB 500x366 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.